Atatürk Havalimanı'nda kış alışveriş festivali başladı

Dilek ağacından görüntü
Alışveriş Dilek Ağacı Sosyal Sorumluluk Projesi Alışveriş Festivali Sosyal Sorumluluk 

-Dilek ağacından çekilen mektupun okunması
-Stantlardan görüntü
-Ünlülerden görüntü
-Stantları dolaşan havalimanı çalışanları
-Detaylar

( İSTANBUL )- Alışveriş yapanlar çocukları sevindirecek- İhtiyaç sahibi çocuklar için dilek ağacı hazırlandı İSTANBUL

- Atatürk Havalimanı’nda "Winter Wonderland Alışveriş Günleri" başladı.
Dış hatlar terminali metro katında bin 350 metrekarelik alana kurulan ve 4 gün boyunca sürecek olan alışveriş festivalinde birbirinden seçkin markalar stant açtı. Festival alanına ihtiyaç sahibi çocuklar için de bir dilek ağacı yerleştirildi. Ağaca zarflar içinde asılan dilekleri, çocuklara yardım etmek isteyen vatandaşlar yerine getirebilecek. Atatürk Havalimanı’nda kış festivali olarak bilinen "Winter Wonderland Alışveriş Günleri" başladı.
Festival kapsamında bugün dış hatlar terminali metro katında birbirinden seçkin markalar stant açtı. Bin 350 metrekarelik alana kurulan ve 4 gün boyunca sürecek olan alışveriş festivalinde DJ performansları ve sürpriz aktiviteler yer alacak. İhtiyaç sahibi çocuklar unutulmadı Festival kapsamında ihtiyaç sahibi çocukların da dileklerinin gerçekleşmesi için bir proje hazırlandı. Festival alanına büyük bir dilek ağacı yerleştirildi. Ağacın dallarına ise ihtiyaç sahibi çocukların kendi el yazılarıyla yazdıkları dilekleri asıldı. Zarflar içinde asılan dilekleri çocuklara yardım etmek isteyen vatandaşlar yerine getirebilecek. Ağaçtan istediği bir zarfı çekerek içindeki dileği okuyan yardımsever vatandaşlar, ihtiyaç sahibi çocukların dileğini gerçekleştirecek. "Alış- veriş festivalini havalimanına taşıdık" Fuarın organizatörlerinden Sevda Kaya, “Geleneksel olarak her sene Winter Wonderland temalı alış-veriş festivali düzenliyoruz. Ben 30 yılımı havalimanında geçirdim. Burada çalışan beyaz yakalılar yoğun bir şekilde çalıştığından dolayı alış-verişlere vakit ayıramıyorlardı. Bunu bildiğim için dedim ki, farklı bir proje olsun böyle bir şey yapayım. Böylece alış- veriş festivalini havalimanına taşıdık” dedi.
Festivalde ayrıca bir sosyal sorumluluk projesi de yürüttüklerini anlatan Kaya, “Acil İhtiyaç Projesi Vakfıyla işbirliği yaparak ihtiyaç sahibi çocukların dileklerini gerçekleştirmek istedik. İhtiyaçları olan çocukların kendi el yazılarıyla dilek ağacımızda dilekleri mevcut. Her gelen katılımcının dilek ağacından bir mektup almasını istiyoruz. Çocuklar el yazılarıyla mektuplarını daha önce yazdılar. Arkadaşlarımız onları topladı ve buradaki ağaca astık. Her gelen ağaçtan bir mektup alarak ne yazıyorsa onu gerçekleştirecek “ diye konuştu.
Winter Wonderland Alışveriş Günlerine Emel Yıldırım, Elif Gönlüm gibi iş ve cemiyet hayatının ünlü simaları da kendi markalarıyla katılıyor.
Dilek Ağacı Hakkında
Hayat, herkese eşit davranmayabiliyor. Bazı kişilerin çok kolay ulaştıkları şeyler, bazıları için hayalden öte bir anlam taşımıyor. Bu çok basit bir ihtiyaç olsa bile… İşte “Dilek Ağacı” sayesinde her bölümde fiziksel, maddi vb. dezavantajından ötürü zorluklar yaşayan bireylerin kısa süre de olsa güzel zaman geçirmelerini sağlama amacındayız. Bu, kimi için evine yapılacak bir yardım olabilirken, kimi zaman da güzel bir mekanda eğlenceli zaman ge...
devamı
20 Aralık 2017 Çarşamba günü yayınlandı