ANKARA - Başkentte sağanak yaşamı olumsuz etkiledi

- Araçların su içinde ilerlemesi - Vatandaşların tel örgülere tutunarak yoldan geçmeye çalışması - Su içinde kalan araçlar - Dükkanların önünü su basması - İtfaiye ekiplerinin çalışması - Aracı su içinde kalan Ömer Tekeli ile röportajBaşkentte sağanak yaşamı olumsuz etkilediANKARA (AA) - Ankara 'da öğle saatlerinden sonra etkili olan sağanak nedeniyle Etimesgut ilçesinde bazı araçlar yolda kaldı, dükkanları su bastı.Etkili yağış Etimesgut'taki İstasyon Caddesi ve Şaşmaz Sanayi Sitesi'nde bazı yollarda su birikintilerinin oluşmasına ve bazı dükkanların su altında kalmasına neden oldu.Elvankent İstasyon Caddesi'nde içerisinde yolcu bulunmayan belediye otobüsü yoğun yağış nedeniyle yoldan çıkarak kaza yaptı.Aynı bölgede yolcuları taşıyan başka bir belediye otobüsü ile araçlar da yolda mahsur kaldı. Bazı kişilerin kendi imkanları ile araçlarını sudan çıkarmaya çalıştıkları görüldü.
Olay yerine gelen itfaiye ekipleri güçlükle suları tahliye etmeye çalıştı.Yolda aracıyla kısa bir süre mahsur kalan Ömer Tekeli, AA muhabirine yaptığı açıklamada, birden bastıran sağanağın 20 dakika boyunca etkili olduğunu ve aracının zarar gördüğünü söyledi.

Otobüs ve araçların yolda kaldığını ifade eden Tekeli, "İtfaiyeciler sağ olsunlar yardım ediyorlar ama itfaiyenin çabası ile olacak gibi değil." dedi.

Mahsur Kaldı Belediye Otobüsü Muhabir 20 Dakika Sağanak 

20 Dakika Hakkında
Başrollerinde Tuba Büyüküstün ve İlker Aksum'un yer alacağı 20 Dakika dizisi, hikayesini Kaçış Planı (The Next Three Days) filminden alıyor. Dizide, mutlu bir evlilikleri olan çiftin hayatları, kadının işlemediği halde bir cinayetle suçlanarak hapise girmesiyle altüst olması anlatılıyor. Her hafta yükselen bir tempoya sahip olacak dizide, koca, karısının bu cinayeti işlemediğinden emindir ve ipuçlarının peşinden koşar. Sonunda yapacak bir şey olm...
devamı
22 Haziran 2021 Salı günü yayınlandı