Afrin'e giden özel birlikleri yüzlerce kişi böyle karşıladı

Karşılamadan renkli görüntüler
Özel Birlik Askeri Araç Zeytin Dalı Araç Konvoyu Askeri Konvoy 

-Evin çatısında zeytin dalı ve Türk Bayrağı sallayan gençler
-Komando kıyafetleri giymiş bir çocuk, askerlerin bulunduğu minibüsten görüntü, Kadınların bayrak sallaması
-Mehter marşı ve tekbir sesleri
-Dualar edilmesi
-Koç kesilmesi
-Askerlere Kur'an-ı Kerim ve Türk bayrağı verilmesi
-Drone ile insan selinden görüntü

( GAZİANTEP )- Özel birlikler, tekbirler ve mehter marşları ile karşılandı- Askerlere Türk bayrağı ve Kur'an-ı Kerim emanet eden vatandaşlar, "bir ıslıkla yanınızdayız" dedi GAZİANTEP

- Adıyaman'dan yola çıkan özel birlikler, Gaziantep'in Araban ilçesinde vatandaşlar tarafından coşkuyla karşılandı. JÖH ve komandolar için sokaklara dökülen bölge halkı, Kur'an-ı Kerim ve Türk bayrağı hediye ettiği askerlere, "Bir ıslıkla yanınızdayız" dedi.
Adıyaman Jandarma Özel Harekat Taburu'ndan Afrin'de yürütülen Zeytin Dalı Harekatına katılmak için yola çıkan 70 komandoya, Gaziantep'in Araban ilçesinde çok özel bir karşılama yapıldı. Özel birliklerin geleceğini duyan vatandaşlar, adeta sokağa akın etti. çocuklar komando kıyafetleri, gençler zeytin dalı, kadınlar ise Türk Bayrağı ile komandoları karşıladı. Recep tayyip Erdoğan Parkı'nda adeta insan selinin karşıladığı komandolar için tekbirler getirilip, dualar edildi. Askerlerin ilçeden geçişi esnasında Mehter Marşları ve kahramanlık türküleri çalındı. Yoğun ilgi nedeniyle polislerin geniş güvenlik tedbirleri aldığı programda askeri araç konvoyu sevgi gösterileri nedeniyle ilçede güçlükle ilerleyebildi. Komandolara Kur'an-ı Kerim ve Türk Bayrağı Afrin'deki kahraman mehmetçik için 2 koçun kesildiği programda komandolara, Kur'an-ı Kerim ve Türk Bayrağı emanet edildi. Komandoların komutanına Kur'an-ı Kerim ve Türk Bayrağını veren İlçe Kaymakamı Emin Bağlı, "Size bu Kur’an-ı Kerim’i sizi zırh olarak koruması için veriyorum. Rabbim bu Türk bayrağını da Afrin’de şerefle dalgalandırsın. Allah yar ve yardımcınız olsun’’ dedi.
Komandolar ise Kur'an-ı Kerim ve Türk Bayrağını 3 kez öperek, teslim aldı. Bir ıslıkla yanınızdayız Barış mesajlarının da verildiği karşılamada, vatandaşlar, havaya güvercin bıraktı. İlçe protokolü ve vatandaşlara sarılarak, dua isteyen askerlere bölge halkı yanlarında olduklarını ifade etti.
Bir vatandaş, askerlere, "Bir ıslıkla yanınızdayız" diye konuştu.
Vatandaşlar, askeri konvoya ilçe dışına kadar eşlik etti.İnsan selinin yaşandığı karşılama, drone tarafından havadan da görüntülendi.
22 Şubat 2018 Perşembe günü yayınlandı