81 İlde “Güvenli Eğitim -3” Uygulaması

- Uygulamadan görüntüler

( ANKARA ) ANKARA
Bonzai Akalan Kurusıkı Tabanca Dedektör Köpek Öğrenciler 

- Eğitim ve Öğretimin güvenli bir ortamda sağlanabilmesi amacıyla ülke genelinde Üniversite çevrelerinde “Güvenli Eğitim” uygulamasının üçüncüsü gerçekleştirildi Asayiş Dairesi Başkanlığı koordinesinde 81 il Emniyet Müdürlüğünce Narkotik, Asayiş, Terörle Mücadele ve ilgili Şube Müdürlüklerinin katılımıyla oluşturulan karma ekiplerle 21 Aralık tarihinde “Güvenli Eğitim-3” uygulaması gerçekleştirildi.
Üniversite öğrencilerini her türlü zararlı faktörden uzak tutmak, eğitim ve öğretimi güvenli bir ortamda sağlamak amacıyla üniversite kampüsleri dışında faaliyet gösteren kafeler, elektronik oyun salonları, internet salonları, park ve bahçeler ile bu alanların gidiş geliş istikametlerinde gerekli güvenlik önlemleri alınarak denetimler yapıldı. 9 bin 896 personel, 2 bin 891 ekip ve 12 dedektör köpekle yapılan denetimlerin sonucunda; 86 bin 559 şahsa yapılan incelemelerde 216 şahsa adli/idari işlem uygulandı, 48’i gözaltına alındı, 152 aranan şahıs yakalandı. Sorgu ve incelemesi yapılan 10 bin 302 araçtan, 363’üne cezai işlem uygulanmış, 60’ı trafikten men edilmiş, 1 aranan araç ise otoparka çektirilmiş olup adli/idari olarak toplamda 173 bin 168 TL cezai işlem uygulanmıştır. 7 adet tabanca, 2 kurusıkı tabanca, 62 adet mermi, 22 gr esrar, 3 gr bonzai, 7 adet captagon tablet ele geçirildi. (BC -
22 Aralık 2017 Cuma günü yayınlandı