50 saat boyunca suyla beslendi: Piknikçiler tarafından bulundu

Kadının hastaneye getirilmesi
Yaşlı Kadın Jandarma Kurtarma Ekibi Termal Kamera En Yaşlı Kadın 

-Ekiplerden ve kadından görüntüler
-Ambulansa alınması
-Röportajlar
-Detaylar

( BURSA )-JAK ekipleri terlikleri parçalanan kadını omuzlarında taşıdı, kendi botunu giydirip çoraplarıyla aşağı indirdi-Uludağ’da Cuma günü kaybolan 59 yaşındaki kadın yürüyerek Uludağ'ın etekler indeki Zeyniler Köyü ile Kaplıkaya arasındaki ormanlık alana indi BURSA

- Bursa Uludağ'da Cuma günü odun toplamak için girdiği ormanda kaybolan ve 263 kişilik arama kurtarma ekibinin 3 gündür aradığı 59 yaşındaki Gülefer Boynukısa, Uludağ'ın eteklerindeki Zeyniler Köyü'nde jandarma ekibi tarafından sağ salim bulundu. Terlikleri parçalanan kadını kendi botunu giydirip omuzunda aşağı indirdi. Ailesiyle birlikte pikniğe gelen ve odun toplamak için girdiği ormanda kaybolan kadını arama çalışmaları 3 gündür sürüyordu. Uludağ'ın zirvesine yakın noktada Çobankaya ve Bakacak arasındaki ormanlık alanda kaybolan Boynukısa, ormanda yaklaşık 53 saat yürüyerek merkez Yıldırım ilçesi Zeyniler Köyü ile Kaplıkaya Vadisi arasındaki ormanlık alanda jandarma ekipleri tarafından bulundu. Bölgeye çok sayıda arama kurtarma ve 112 ekibi de sevk edildi. Bursa Valisi Yakup Canbolat ile İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Hakan Saraç, İl Emniyet Müdürü Tacettin Aslan'ın da katıldığı bugünkü arama çalışmalarında drone ve termal kameralar da kullanılmıştı. Sağlık durumu iyi olduğu bildirilen Boynukısa'nın 112 ekibi tarafından bölgeden alınarak en yakın sağlık kuruluşuna sevk edileceği öğrenildi. Bursa Valisi Yakup Canbolat bugün yaptığı açıklamada, "Cuma günü bu saatlerde kaybolan hanımefendiyi arama çalışmalarımız devam ediyor. Ekiplerimiz sabah günün aydınlanmasıyla çalışmalarına başladı.
Ancak şu ana kadar herhangi bir emareye rastlamadık. Drone ve termal kameralarımızla 263 kişilik sivil ve resmi arama kurtarma ekiplerimiz ile bölgede teyakkuz halindeyiz. Bugünkü tarama çalışmalarımızın sonunda inşallah canlı bir şekilde bulacağımızı düşünüyoruz. Allah’tan ümit kesilmez. Hanımefendiyi buluncaya kadar arama-tarama faaliyetlerimiz devam edecek. Kayıp olduğu bölgenin 8 kilometrekare alanında ekiplerimiz parselasyon yöntemiyle tarama faaliyeti yapıyor. Bugün ümitliyiz" diye konuşmuştu. 3 gün boyunca sadece suyla beslenerek hayatta kaldı Uludağ'da 50 saati aşkın süredir kayıp olan 59 yaşındaki Boyunkısa sadece suyla beslendiğini şehrin ışıklarını görüp aşağı doğru indiğini bu sırada piknikçilerden biriyle denk geldiğini onlara İstanbul'dan gelip kaybolduğunu söyledi.

Bunun üzerine bulan kişi Jandarma ekiplerine ihbarda bulundu. İhbar üzerine JAK,AfAD ve Sağlık ekibi sevkedildi. 3 gündür sadece su ile beslenen bitkin bir halde olan Boyunkısa'yı Jandarma ekipleri ilk olarak su verdi. Sonrasın da terlikleri parçalanmış olan kadına kendi botlarını vererek yardım etti. Ekipler yaşlı kadını belirli bir bölgeye kadar omuzlarında taşıdı. Kaplıkaya mevkisinde bulunan bölgede hazır halde bekletilen ambulansa bindirilen yaşlı kadın daha sonra Bursa YÜksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Sağlık durumunun iyi olduğu öğrenilirken sonrasın da ailesine teslim edileceği öğrenildi.
25 Temmuz 2021 Pazar günü yayınlandı