28 Şubat davasında müebbet hapis cezası alan Çetin Doğan teslim olmaya böyle gitti

ÇETİN DOĞANI ALMAK İÇİN GELEN ARACIN GERİ GERİ EVİN KAPISINA KADAR YANAŞMASI
Tutuklama Kararı Müebbet Hapis Güvenlik Önlemi Yakalama Kararı Makam Koltuğu 

-KAMERA YAKLAŞTIRILMADIĞI İÇİN UZAKTAN ÇEKİM
-KORUMALARI EŞLİĞİNDE ÇETİN DOĞAN'IN ÇIKMASI
-ARACIN EVDEN AYRILMASI

( MUĞLA ) MUĞLA

- 28 Şubat davasında müebbet hapis cezası alan 14 kişiden biri olan eski paşalardan Çetin Doğan Muğla’nın Bodrum ilçesinde görüntülendi. Bodrum’daki evinden korumaları ile birlikte çıkıp giden Çetin Doğan’ın teslim olmaya gittiği belirtildi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından çıkarılan yakalama kararı, infaz savcılığı tarafından emniyete talimat olarak gönderilmesinin ardından gözler, aralarında Çetin Doğan ve Çevik Bir’in de yer aldığı 14 sanığa çevrilmişti. Uzun süredir görülmeyen eski Paşa Çetin doğan bugün öğlen saatlerindeBodrum’daki evinden çıkarken görüntülendi. Çok sayıda korumasının eşliğinde evden çıkan Çetin Doğan, başında şapka ve gözünde siyah gözlükle evden çıktığı görüldü.
Korumalarının yoğun güvenlik önlemi aldığı görülen Çetin doğan 35 plakalı bir otomobilin makam koltuğuna binerek evden uzaklaştı. Çetin Doğan’a korumalarının bulunduğu bir aracın da eşlik ettiği görüldü.
Ankara 5. Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderilen dava dosyalarının incelenmesinin ardından infaz savcılığı sanıklar hakkında yakalamama çıkarılan 14 kişiden biri olan Çetin Doğan’ın evinden çıkarak teslim olmaya gittiği belirtildi. Daha önce Yargıtay 3. Ceza Dairesi’nin onadığı ceza, yargılamayı yapan Ankara 5. Ağır Ceza Mahkemesi’ne gelen dava dosyasıyla birlikte 14 sanık hakkında müebbet hapis cezası verilmişti. İnfaz savcılığına gönderilen dosyaların incelenmesinin ardından aralarında Ahmet Çörekçi, Aydan Erol, Cevat Temel Özkaynak, Çetin Doğan, Çetin Saner, Çevik Bir, Erol Özkasnak, Fevzi Türkeri, Hakkı Kılınç, İdris Koralp, İlhan Kılıç, Kenan Deniz, Vural Avar ve Yıldırım Türker isimlerinin yer aldığı sanıklar hakkında tutuklama kararı çıkarılmıştı. (İK-
19 Ağustos 2021 Perşembe günü yayınlandı