23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı - MARDİN

- Atatürk Kültür Merkezi'nde devam eden etkinlikten detaylar,Hükümet Konağında İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı'nın Atatürk Anıtı'na çelenk sunmasıyla başlayan tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Atatürk Kültür Merkezi'nde devam etti.Sarı, yaptığı konuşmada, Türk Milleti ve mazlum milletler için büyük önem arz eden günün, Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklara armağan edilmiş ilk ve tek bayram olduğunu belirtti.
Çocuklara iyi bir gelecek ve ülke bırakmanın gayreti içinde olduklarını aktaran Sarı, eğitim ve öğretim kalitesinin artmasına yönelik çalışmaların yanı sıra sosyal projelerle de öğrencilerin hayatlarına katkı sağladıklarını kaydetti.
Öğrencilerin şiir okuması, halk oyunları, semazen ve çeşitli gösterilerle devam eden kutlama töreninde, çeşitli dallarda düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.
Törene Vali yardımcısı Bahattin Çelik, İl Jandarma Komutanı Tuğgenaral Yusuf Kenan Topçu, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, Mardin Cumhuriyet Bassavcısı Togahan Öztoprak, Türkiye Geçici Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Federasyonu Başkanı Orhan Kandemir, 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri, Gazi ve Terör Mağdurları Derneği Başkanı Hatice Turan Kandemir ve davetliler katıldı.

Sosyal Proje Saygı Duruşu Semazen Öğrenciler Halk Oyunları 

23 Nisan 2018 Pazartesi günü yayınlandı