10 yaşındaki Irmak, lösemi hastası çocuklar için saçını bağışladı

Irmak'ın görüntüsü
Sosyal Medya Kanser Tedavisi Peru Lösemi Hastası 

-Irmak'ın konuşması
-kesilen saçın görüntüsü

( ANTALYA ) ANTALYA

- Antalya'da ilköğretim öğrencisi 10 yaşındaki Irmak Ateşsaçan, kanser tedavisinde saçları dökülen çocuklara peruk yapılması için saçını bağışladı. Antalya'nın Muratpaşa ilçesinde yaşayan Nurye ve Cengiz Ateşsaçan çiftinin 3 kızından en küçüğü Irmak, lösemi tedavisi görürken saçı dökülen küçük yaştaki bir hastayı görerek saçını bağışlama kararı aldı. Saçlarını uzatarak 30 santime ulaşmasının ardından kestirmeye karar veren Irmak, sosyal medya üzerinden gönüllü kadınların oluşturduğu 'Kadının Sesi' platformuna ulaştı.Platformun kurucusu İnayet Öztürk Yücetaş'a saçını bağışlamak istediğini belirten Irmak, bağış için platform üyelerini evine davet etti. Öztürk, örülmüş halde kesilen saçı teslim aldı. Irmak Ateşsaçan, "Kesilen saçlarım benim işime yaramayacak. Onlar belki bundan mutlu olur diye bağışlamak istedim. 2 yıl önce saçlarımı uzatmaya karar verip bu sürede iyi baktım, hiç kestirmedim. Lösemili çocukları görünce üzülüyorum. Saçlarımın peruk yapılmasını istiyorum" dedi.
Bağışlanan saç, peruk yapımında kullanılması için İstanbul'daki bir vakıfa ulaştırıldı.
6 Mart 2018 Salı günü yayınlandı