Kademeli normalleşmeyle işletmeler hizmet vermeye başladı

Restoran hazırlıklar ve yemek görüntüsü
Gün Bugün Sayılar Kahvehane Allah Trol 

-Çay bahçeleri ve kahvehaneler hazırlık çay servisi genel detay
-Çay bahçesi genel müşteri görüntüler
-Vatandaş ve işletme sahipleri röportajları

( YOZGAT ) YOZGAT

- Yozgat’ta kademeli normalleşme kapsamında kafe, restoran ve çay bahçeleri sabah 07.00’dan itibaren müşteri kabul etmeye başladı.
Kontrollü normalleşme döneminde vaka sayılarının azalmasıyla kademeli normalleşmede ikinci aşamaya geçildi. Kent genelinde hazırlıklarını tamamlayan esnaf uzun bir aranın ardından, belirlenen kurallara göre sabah saatlerinde müşterilerini kabul etti. Restoranlarda yemekler hazırlanıp servisler açılırken, kafeler, kahvehaneler ve çay bahçelerinde çaylar müşteriler için demlendi. Çay bahçelerine gelen vatandaşlar kahvaltı yapıp sohbet ederek çay yudumladı. Hazırlıklar tamamlanıp müşterini kabul etmeye başlayan işletmeler, korona virüs ile mücadelede alınan tedbirler doğrultusunda hizmet vermeye devam edecek. "Beklenen gün bugündü'' Vatandaşlar vaka sayılarının azalmasıyla birlikte kademeli normalleşme sürecine geçmekten mutlu olduklarını belirtti.
İşletme sahiplerinden Muammer Saygı, "Bir seneyi aşkın kapalıydık, bugün itibariyle müşterilerimize hizmet vermeye başladık. Sabah temizliğimizi yaptık, inşallah bugünden sonra çayımızı demledik, müşterilerimizi bekliyoruz. Tüm hızıyla çalışmaya devam edeceğiz. Beklenen gün bugündü. Rabbime çok şükür hizmet vermeye başladık, uzun zamandır bu günü bekliyorduk'' dedi.
(BMG-DK-
Gün Bugün Hakkında
Sağlıktan Sanata, Hukuktan Eğitime, Güvenlikten Gayrimenkule, İnşaattan Tesis Yönetimine kadar yaşama dair ne varsa Gün Bugün’de… Suat Sandalcı ve Dt. Aslı Ercanlı'nın birlikte sunduğu Gün Bugün, Her Cumartesi saat 13.00'te Beyaz Tv’de....
devamı
1 Haziran 2021 Salı günü yayınlandı