Obama veda etti

Beyaz Saray Muhabirleri Derneği'nin geleneksel yemeğine başkan olarak son kez katılan ABD Başkanı Barack Obama veda konuşmasını gerçekleştirdi.
Hillary Clinton Barack Obama Beyaz Saray Donald Trump 


Gelecek yılki yemekte bir kadın başkanın konuşacağını söyleyem Obama, isim vermeden Hillary Clinton'ı işaret ederken, Donald Trump ile de sık sık dalga geçti.

Trump için “Bu akşam burada olmamasından biraz incindim. Geçen sefer çok eğlenmiştik.' diyen Obama şöyle devam etti: 'Bu şaşırtıcı biraz, oda gazetecilerle, ünlülerle, kameralarla dolu ve o gelmiyor. Bu yemek Donald için çok mu sıradan? Ne yapıyor olabilir bu akşam yemeğe katılmanın yerine? Evde mi, Angela Merkel'e hakaret etmek için tweet mi atıyor”Basın özgürlüğünü de es geçmeyen Başkan Obama, Beyaz Saray muhabirlerine teşekkür etti.

ŞAŞIRTAN SON

Başkan Obama, konuşmasını sonlandırağı esnada, “Söyleyebileceğim iki kelime daha var: Obama kaçar” dedi ve elindeki mikrofonu aniden yere bıraktı. Bu hareket salonda büyük etki yarattı ve uzun süre alkışlandı.
Barack Obama Hakkında
Amerika Birleşik Devletleri'nin devlet başkanı Barack Obama; ilk olarak 4 Kasım 2008'de yapılan 2008 ABD başkanlık seçimleri'nde ABD'nin 44. devlet başkanı seçilmiş ve 20 Ocak 2009 tarihinde bu görevi George W. Bush'tan devralmıştır. 6 Kasım 2012 tarihinde yapılan 2012 ABD başkanlık seçimlerinde Mitt Romney karşısında seçimi kazanıp Amerika Birleşik Devletleri Başkanlığına ikinci kez seçilmiştir. ABD tarihindeki ilk siyahî devlet başkanıdır. Yaş...
devamı
1 Mayıs 2016 Pazar günü yayınlandı