IŞİD bu defa peşmergenin kafasını kesti!

Terör örgütü IŞİD, Kuzey Irak'ta çarpıştığı Kürt güçlere uyarıda bulunarak bir peşmergenin başının kesilme görüntülerini sosyal medyadan yayınladı.
Işid Barack Obama Peşmerge Kıyafeti Musul Barzani 


'Amerika-Kürt ittifakı liderlerine mesaj' adıyla yayınlanan video, turuncu kıyafetler giydirilmiş Pemergelerin konuşmasıyla başlıyor.

IŞİD'İ ÖVDÜ BARZANİ'Yİ UYARDI

IŞİD bayrağı önünde Kürtçe konuşan Erbilli Peşmerge Hasan Muhammed Haşim ' İslami Devleti'nin çok kalabalık, Hem sayıda hem de teçhizatta bizden üstün olan askerlerini kendi gözlerimle gördüm ' diyerek terör örgütüne övgüler yağdırıyor. Haşim, konuşmasının devamında ' Başta Mesut Barzani olmak üzere tüm Kürt milletine bir çağrıda bulunuyorum; ABD yönetimiyle kurduğunuz ittifakı hemen sonlandırın ve Amerika'nın bölgeye karışmasına izin vermeyin. En ufak bir yanlışlık bizim hayatımıza mal olur ' şeklinde konuşuyor.

BİRÇOK PEŞMERGE ELE GEÇİRİLMİŞ


Videoda, farklı bir yerde tutulan ve bazılarının yaralı olduğu görülen 9 peşmergenin de görüntüsü yer alıyor. Grup adına konuşan tutsak peşmerge Nazi Ahmed Zübeyir, Mesut Barzani'ye seslenerek ' Sen şimdi saraylarda ferah bir hayat yaşıyorsun. Lütfen konuşmamıza kulak ver ve bizi kurtar. Çünkü hepimizi ailelerimiz bekliyor ' diyor.

PEŞMGERGE ŞEHADET GETİRİYOR


Videonun son bölümünde, esirlerin arasındaki en genç Permergenin silahlı ve yüzleri maskeli olan teröristler tarafından Musul'da boğazı kesilerek vahşice katledilmesinin görüntüsü yer alıyor. Görüntüde son anlarını yaşadığını fark eden peşmergenin dudak hareketlerinden şehadet getirdiği görülüyor.

''EY APTAL OBAMA''

Peşmergenin katledilmesinden önce ABD Devlet Başkanı Barack Obama'ya seslenen silahlı IŞİD üyesi, ''Obama, Ey aptal nasıl askerlerini ve halkını Irak bataklığına bir kez daha sürükledin yoksa savaş tacirleri ve petrol şirketleri uğruna kurban verdiğiniz binlerce askerleri unuttunuz mu? Mücahitlerin vuruşu sonucu kiminin kolu kiminin bacağı kopan askerleri unuttunuz mu? ABD ekonomisi krizden çıktı mı? Başka bir krize sokmak istiyorsun. Ama Allah'ın izniyle bu seferki müdahale senin sonun olacaktır ' diye konuşuyor.

BARZANİ'YE MESAJ


İkinci mesajım ise ' İhanetin zelili ve Yahudi'lerin kölesi Mesut Barzani'yedir' diyen IŞİD üyesi, ' Eğer ajanlığından vazgeçmezsen ve haçlılarla kurduğun ittifaktan geri dönmezsen Müslümanlara karşı başlattığın savaşta kullandığın milislerin kaderi ölüm olacaktır.'' dediği duyuluyor.

Işid Hakkında
IŞİD, aynı zamanda, Dünya'nın en zengin terör grupları arasında sayılmaktadır.Irak Savaşı'nın ilk yıllarında kurulan ve 2004 yılında El Kaide'ye bağlılığını ilan eden grup bir süre sonra Irak El-Kaidesi adını aldı. Grup genelde Sünnî topluluklar olmak üzere Mücahidîn Şûra Konseyi, el-Kaide, Jaysh el-Fatiheen, Jund el-Sahaba, Katbiyan Ansar el-Tevhid vel Sunnah, Jeish el-Taiifa el-Mansoura gibi farklı isyancı gruplardan oluşur ve onların desteğini...
devamı
Barack Obama Hakkında
Amerika Birleşik Devletleri'nin devlet başkanı Barack Obama; ilk olarak 4 Kasım 2008'de yapılan 2008 ABD başkanlık seçimleri'nde ABD'nin 44. devlet başkanı seçilmiş ve 20 Ocak 2009 tarihinde bu görevi George W. Bush'tan devralmıştır. 6 Kasım 2012 tarihinde yapılan 2012 ABD başkanlık seçimlerinde Mitt Romney karşısında seçimi kazanıp Amerika Birleşik Devletleri Başkanlığına ikinci kez seçilmiştir. ABD tarihindeki ilk siyahî devlet başkanıdır. Yaş...
devamı
29 Ağustos 2014 Cuma günü yayınlandı