Çin Kara Kışa Teslim

Çin'in kuzeyini etkisi altına alan soğuk ve kar, hayatı durma noktasına getirdi. Son yılların en soğuk kışının yaşandığı bölgede, tarım ürünleri de olumsuz etkilendi. Ülkenin Shenyang ve Harbin gibi şehirlerde ulaşım eksi 27 derecede ve kar yağışı nedeniyle durma noktasına geldi. İç Moğolistan Özerk bölgesinde ise hava sıcaklığı eksi 30'lara düşerken, halkın ulaşımda demiryolunu kullanması istendi.
Son Dizisi Moğolistan 


Kuzeybatıdaki Şincan (Xinjiang) Uygur Özerk Bölgesi de soğuğa teslim oldu. Kar yağışından dolayı bazı oto yollar ulaşıma kapandı. Bölgenin merkezi Urumçi'de de kar araçları yol açma çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Son Dizisi Hakkında
Ertesi gün yedi yaşına basacak olan oğulları Ömer'i, Aylin'in anne ve babasına emanet eden genç çift, baş başa geçirecekleri romantik gecenin heyecanıyla eve gelir. Zamansız gelen bir misafir, bu romantik kaçamağı bölecektir… Selim'in en yakın arkadaşı Halil, gecenin geç saatlerinde Aylin ve Selim'in evinin kapısında belirir… Çocuk yaşta ailesini kaybeden Selim, en yakın arkadaşı Halil'le beraber büyümüştür. Selim ve Aylin'in ailesinin bir parças...
devamı
4 Aralık 2012 Salı günü yayınlandı