Beyoğlu'nda Ambulans yolu kapatınca vatandaşlar öfkelendi

Beyoğlu'nda bir ambulans, çıkmaz sokak girişinde kaza yaparak yolu kapattı. Çıkmaz sokakta oturan vatandaşlar, başka çıkış yolu bulamayınca çareyi ambulansın içinden geçmekte buldu.
Cihangir 


Olay, dün saat 19.30 sıralarında Cihangir Mahallesi Miralay Çıkmazı Sokağı girişinde meydana geldi. Bir adresten hasta alan özel hastaneye ait ambulans, Miralay Çıkmazı Sokağı girişinde kaza yaptı. Kaza nedeniyle aracın ön tekerlekleri boşta kaldı. Bulunduğu yerden çıkamayan ambulans şoförü, olay yerine kurtarıcı ve hastayı nakletmek için başka bir ambulans çağırdı. Olay yerine gelen ikinci ambulans hastayı alarak hastaneye sevk etti.

Beklenen kurtarıcı bir türlü gelmeyince mahalle sakinleri çıkmaz sokakta mahsur kaldı. Uzun süre bekleyen vatandaşlar çekicinin gecikmesi üzerine sokaktan çıkmak için çareyi ambulansın içinden geçmekte buldu. Birkaç kişinin ambulansın içinden geçtiğini gören diğer mahalle sakinleri de bu yolu kullanınca ortaya ilginç görüntüler çıktı. Vatandaşların ambulans içinden gülerek geçmeleri dikkat çekti.

Ambulans şoförü, ' Hasta aldım, giderken araba sokak girişinde yan yattı. Tekerlekler havaya kalktı. Ne ileri gitti ne geri. Hastayı başka bir ambulansla gönderdik. Biz de çekici bekliyoruz ' dedi. Uzun süre beklenen çekicinin gelmesiyle ambulans bulunduğu yerden çıkarıldı. Sokak trafiği normale döndü.

18 Nisan 2013 Perşembe günü yayınlandı