Ankara'da Hırsızlık Anları Kamerada

Ankara ' da Mobilya ve Elektronik eşya satışı yapan mağaza zinciri şubelerini hedef alan uslanmaz hırsızlar, belirli aralıklarla gerçekleştirdikleri hırsızlık sonucunda piyasa değeri 250 bin Türk Lirası olan 38 adet LED TV, 38 adet Dizüstü Bilgisayar ve 6 adet cep telefonu çalarak izlerini kaybettirdi.
Türk Lirası Dizüstü Bilgisayar Mobilya 


Ankara ' da 17 şubesiyle hizmet veren Mobilya ve Elektronik eşya satışı yapan firma son aylarda hırsızlarla başı belada. Hırsızların, çeşitli yöntemlerle girdikleri şubelerden çaldıkları cep telefonu, dizüstü bilgisayar ve elektronik eşyası çalarak, piyasa değeri 250 bin Türk Lirası zarara uğrattı. Şubelerde gerçekleşen hırsızlık güvenlik kamerasına yansıdı.

HIRSIZLIĞI FARK EDEN ARACI KOVALADILAR

Mamak ilçesi Akdere mahallesinde bulunan şubeye, 4 kez hırsızlık gerçekleşti. Güvenlik kamerası görüntüsüne yansıyan hırsızlık sabaha karşı saat 4.30 ' da iki otomobil mağazanın önünde gelerek durdu. Otomobilden inen iki kişi, önce etrafı kontrol etti. Bu arada hırsızlığı fark eden bir otomobilin yavaşladığını fark eden hırsız aracın üzerine giderek uzaklaşmasını sağladı. Daha sonra yanında getirdikleri kaldırım taşını, mağazanın vitrin camına attı. Diğer otomobilden inen iki kişi tam kırılmayan vitrin camını tekme atarak düşmesini sağladı. Mağaza içerisine girin hırsızlar içeriden bir şey alamadan olay yerinden otomobille binerek uzaklaştı.

VATANDAŞLARA RAGMEN 2 DAKİKADA 7 ADET LED TV ÇALDILAR

Diğer bir hırsızlık girişimi ise Cebeci mahallesinde bulunan firmanın diğer bir şubesinde gerçekleşti. Bu şubede ise 3 kez hırsızlık girişiminde bulunuldu. Sabah 5.25 ' de mağaza önüne iki otomobil geldi. Araçlardan inen 3 hırsız, getirdikleri kaldırım taşıyla vitrin camına atarak kırdı. Hızlı hareket eden hırsızlar, 2 dakika içerisinde 7 adet LED TV ' yi otomobillere yükleyerek çevredeki vatandaşlara rağmen kaçtılar.

Aynı Şubede gerçekleşen bir diğer hırsızlıkta ise, saat 16.54 sıralarında 20-22 arasında bir genç müşteri kılığında mağazaya geldi. Cep telefonlarının olduğu reyona yönelen genç etrafta kimsenin olmadığı anda 6 adet cep telefonunu yanına getirdiği çantaya koydu. Sakin hareketleriyle mağaza içerisinde dolanan genç sonra oradan hiçbir şey olmamış gibi ayrıldı.

Esertepe şubesinde saat 03.32 sıralarında gerçekleşen hırsızlık güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı. Mağaza önüne gelen maskeli 2 hırsız güvenlik kamerasının görüş açısını değiştirdi. Daha sonra camı kırarak içeriye giren hırsızlar elektronik eşyaları alarak kaçtı.

ÇALDIKLARI JİPLE MAGAZA VİTRİN CAMINI KIRARAK HIRSIZLIK YAPTILAR

Esertepe de gerçekleşen diğer hırsızlıkta ise film sahnelerini aratmayacak türde. Saat,03.00 sıralarında mağaza önünde bir jip beliriyor. Geri geri gelen jip mağaza vitrin camını kırıyor. Binada bulunan vatandaşlar gürültü üzerine balkona çıkıyor. Bu sıra da Jipten inen iki kişi kırılan camdan içeriye girerek 2 adet LED TV alarak araca yöneliyor. Bunu gören vatandaşlar yukarıda sandalye ve kül tablası atarak kaçmalarını engellemeye çalışıyor. Buna rağmen hırsızlar çaldıkları jiple olay yerinden uzaklaşıyor.

POLİS EKİBİNE RAĞMEN KAÇMAYI BAŞARDILAR

Pursaklar şubesinde gerçekleşen hırsızlık saat 3.58 sıralarında gerçekleşiyor. Mağaza önünde 2 tur atan otomobil kimsenin olmadığını kontrol ettikten dörtlüleri yakarak sonra duruyor. Hırsızlardan biri gidip mağazanın içerisine bakıyor. Sonra getirdikleri kaldırım taşını vitrin camına atarak kırmaya çalışıyor. Kırılmayan cam diğer hırsızların yardımıyla kırılması sağlanıyor. Bu arada hırsızlardan biri geri dönerek durumu kontrol ediyor. İçeriye girmeyi başaran hırsızlar birbirlerine zincirlerle bağlı çok sayıda dizüstü bilgisayarları yerde sürükleyerek otomobile götürüyor. Polis aracı hırsızlık yapılan mağazanın önüne gelirken hırsızlar polis ekibini fark ediyor. Hızla otomobile binen hırsızlar polis otosunun yanından hızla kaçıyor. Polis ekibi geri geri giderek hırsızları yakalamaya çalışıyor. Hırsızlar kayıplara karışıyor.

Mağaza işletmecisi Hüseyin Yerlikaya, yaşanan hırsızlıklardan dolayı mağdur olduklarını bir an önce yakalanmasını istedi.
3 Kasım 2013 Pazar günü yayınlandı