Karacan: ''Memleketin kurtulmasına vesile olan böyle bir liderin arkasında durmak hepimiz için onurdur' - ERZURUM

Karacan: ''Memleketin kurtulmasına vesile olan böyle bir liderin arkasında durmak hepimiz için onurdur" - ERZURUM - AK Parti Erzurum İl Başkanlığı - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Harun Karacan'ın AK Parti Erzurum İl Başkanlığı'ndaki konuşması - Müceldili Konağı - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Harun Karacan'ın STK temsilcileriyle bir araya gelmesiAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Karacan, Erzurum 'da - Karacan: - "2019'a giden süreçte çalışmalarımızı artırmamız gerekiyor. Bunda ne milletvekillerimizin ne belediye başkanlarımızın ne yöneticilerimizin hiçbirimizin hiçbir şekilde küsmeye, darılmaya, gücenmeye hakkı da yok haddi de yok. Çünkü cumhurbaşkanımıza hepimizin bir borcu var. Bugün memleketin kurtulmasına vesile olan böyle bir liderin arkasında durmak hepimiz için onurdur"ERZURUM (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Harun Karacan, "2019'a giden süreçte çalışmalarımızı artırmamız gerekiyor. Bunda ne milletvekillerimizin ne belediye başkanlarımızın ne yöneticilerimizin hiçbirimizin hiçbir şekilde küsmeye, darılmaya, gücenmeye hakkı da yok haddi de yok. Çünkü cumhurbaşkanımıza hepimizin bir borcu var. Bugün memleketin kurtulmasına vesile olan böyle bir liderin arkasında durmak hepimiz için onurdur." dedi.
Karacan, çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği Erzurum 'da ziyaret ettiği Büyükşehir Belediyesine gelişinde Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, AK Parti Erzurum Milletvekili Mustafa Ilıcalı, AK Parti İl Başkanı Mehmet Emin Öz ve belediye çalışanları tarafından karşılandı.Karacan, belediye ziyaretinde Sekmen'den kentteki çalışmalar hakkında bilgi aldı. - "Tüm arkadaşlarımızla beraber çalışma sergilememiz gerekiyor"Belediye ziyaretinin ardından AK Parti İl Başkanlığına geçen Karacan, burada yaptığı açıklamada, 2019'a giden süreçte sivil toplum örgütleri ve teşkilatla hep birlikte borçlarını ödemek için bulunduklarını söyledi.

Kimsenin süreçte hiçbir hesabı ve farklı bir düşüncesi olmaması gerektiğini aktaran Karacan, şunları ifade etti:"Biz bunun için buradayız, burada olmamız gerekiyor. 2019'a giden süreçte çalışmalarımızı artırmamız gerekiyor. Bunda ne milletvekillerimizin ne belediye başkanlarımızın ne yöneticilerimizin hiçbirimizin hiçbir şekilde bu süreçte küsmeye, darılmaya, gücenmeye hakkı da yok haddi de yok. Çünkü cumhurbaşkanımıza hepimizin bir borcu var. Bugün memleketin kurtulmasına vesile olan böyle bir liderin arkasında durmak hepimiz için onurdur. 2019'a giden bu süreçte hep birlikte heyecanımızla sadece bir Erzurum için değil dünyanın neresinde olursa olsun tüm arkadaşlarımızla beraber böyle bir çalışma sergilememiz gerekiyor." - "2019'a giden süreçte ülke için de fikirleriniz varsa bizlere iletin"AK Parti İl Başkanlığı ziyaretinin ardından Karacan, Müceldili Konağında Sivil Toplum Kuruluşu (STK) temsilcileriyle bir araya geldi.Karacan, burada yaptığı konuşmada, Erzurum 'a STK temsilcilerini dinlemek için geldiğini söyledi.

STK'ların bir şehrin değişmesi ve hak ettiği yere gelmesi için önemli olduğunu belirten Karacan, "Sizlerle hasbihal edip sizlerden aldığımız bilgiler, Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan'a iletilecek." dedi.
Bu şehirde yaşayan, bu şehir için mücadele ve hizmet eden temsilcilerin görüş ve fikirlerinin genel başkan ve cumhurbaşkanı için çok önemli olduğunu aktaran Karacan, şöyle devam etti:"Onun için sadece Erzurum için değil 2019'a giden süreçte ülke için de fikirleriniz varsa bizlere iletin. İstişare edelim, eksiklerimiz varsa tamamlayalım, fazlalarımız varsa tırpanlayalım ama 2019'a giden süreçte burada bulunan herkesin nasıl bir şekilde el ele ve gönül gönüle destek vermesini istiyoruz. Bunun için il başkanımızın önderliğinde iki ayda bir oluşturacağımız toplantılarla sivil toplum örgütleriyle bir araya geleceğiz."Karacan, basına kapalı devam eden toplantıda, STK temsilcilerinin öneri ve taleplerini dinledi.
Toplantı Cumhurbaşkanı Sivil Toplum Genel Başkan Şehir İçi 

26 Aralık 2017 Salı günü yayınlandı