İstanbul Valisi Şahin, 2018-2019 akademik yılı koordinasyon ve değerlendirme toplantısına katıldı

Toplantıdan görüntüler
Özel Üniversite Özel Üniversiteler Toplantı Öğrenciler Rektör 

-Vali Şahin’in konuşması
-Genel ve detaylar

( İSTANBUL )- Vali Vasip Şahin, “2015 öncesi yaşanan bir takım olumsuzluklar 2015’ten sonra İstanbul’da yaşanmadı” İSTANBUL

- İstanbul Valisi Vasip Şahin, Marmara Üniversitesi Rektörlüğünde gerçekleştirilen 2018-2019 akademik yılı koordinasyon ve değerlendirme toplantısına katıldı.
Vali Şahin yaptığı konuşmada, "2015 öncesi yaşanan bir takım olumsuzluklar 2015’ten sonra İstanbul’da yaşanmadı" dedi.
İstanbul’daki 2018-2019 akademik yılı koordinasyon ve değerlendirme toplantısı Marmara Üniversitesi’nin ev sahipliğinde Rektörlük binasında gerçekleşti. Devlet ve özel üniversitelerin rektörlerinin yer aldığı toplantıya İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul İl Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, İstanbul İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Nuh Köroğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı katıldı.
Toplantıda ağırlıklı olarak üniversitelerin güvenliğiyle ilgili konular ele alındı. Gerçekleştirilen toplantının ardından yeni atanan Marmara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erol Özvar, tebrikleri kabul etti. “Bu toplantılar hem şehrimiz hem de üniversitelerimiz için çok güzel sonuçlar doğuruyor” Toplantıların her sene yapılarak klasikleştiğini ifade eden İstanbul Valisi Vasip Şahin, “Bu toplantılar hem şehrimiz hem de üniversitelerimiz için çok güzel sonuçlar doğuruyor. Özellikle sene başı toplantılarında eğitim-öğretimin de başlaması dolayısıyla ağırlıklı olarak üniversitelerin güvenliğiyle ilgili konuları tahsis ediyoruz ama diğer konularımıza da görüşüyoruz. Bu toplantıda da üniversitelerimizin daha güvenli bir ortamda huzur içerisinde ve üniversiteye yakışır, yaraşır düzeyde bir eğitim imkanı öğrencilerimize sağlanması için elimizden gelen gayretleri Valilik ve bağlı birimler olarak yapmaya ve sizlerle bu konuda çok açık bir diyalog içerisinde yardımlaşmaya her zaman ki gibi hazırız” dedi.
“2015 öncesi yaşanan bir takım olumsuzluklar 2015’ten sonra İstanbul’da yaşanmadı” Huzurlu bir şekilde öğretim döneminin sona ermesini temennilerini aktaran Vali Şahin, “Öğrencilerimiz üniversitede eğitim görmüş olmanın hazzını, onurunu yaşamaya devam ederler. Amacımız, gençlerimizin en iyi şekilde yetişmesi ve yetiştirilmesi. Ortamın bize görev düşen bölümler itibariyle hazır halde tutulması. En büyük fedakarlığı üniversite yönetimi ve rektörlerimiz yaşıyor. 2015 öncesi yaşanan bir takım olumsuzluklar 2015’ten sonra İstanbul’da yaşanmadı. Bu sizlerin gayretleri ve yakın işbirliğiyle oldu” diye konuştu.

27 Eylül 2018 Perşembe günü yayınlandı