Beyaz Gazete Ana Sayfa
Video Ana Sayfa
WebTV
Dünya
- Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Prizren’de bir Kur’an kursunu ziyaret etti
Güncel Videolar «geri 1 ileri»
Genişlet Işıklar Sitene Ekle
19 Haziran 2021 Cumartesi günü yayınlandı
 - Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Prizren’de bir Kur’an kursunu ziyaret etti

- Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Prizren’de bir Kur’an kursunu ziyaret etti

Prof. Dr. Erbaş'ın Kosova'daki Kur'an kursunu ziyaretinden görüntüler

İslam Yurt Dışı Şahit Öğrenciler Irak 

-Prof. Dr. Erbaş'ın din görevlileriyle bir araya gelmesinden görüntüler

( PRİZREN ) Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Prizren’de bir Kur’an kursunu ziyaret etti PRİZREN

- Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Prizren Emin Paşa Hafızlık Yatılı Kur’an Kursunu ziyaret ederek din görevlileriyle bir araya geldi. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Prizren Emin Paşa Hafızlık Yatılı Kur’an Kursunu ziyaret etti. Küçük öğrenciler, Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’ı Kur’an kursunun bahçesinde şiirlerle karşıladı. Kursla ilgili yetkililerden bilgi alan Başkan Erbaş, Kur’an eğitimi alan ve hafızlık yapan öğrencilerle sohbet etti. Başkan Erbaş, Kur’an eğitimi almanın önemini ifade ederek, şunları söyledi: “Kur’an-ı Kerim’de Cenab-ı Hak buyuruyor ki ‘Kur’an-ı biz indirdik. Onun koruyucusu da biziz.’ Ne mutlu sizlere ki Yüce Rabbimiz sizin vesilenizle Kur’an-ı koruyor. Çünkü hafız demek, kuranı koruyan demek. Tabii siz Kur’an-ı koruduğunuz gibi Kur’an da sizi koruyacak inşallah. İnşallah ömrünüzün sonuna kadar Kur’an’la beraber olursunuz. Peygamber Efendimiz bir müjdesinde buyuruyor ki, ‘Kur’an*ı ezberleyip de onu okuyanlar her zaman melekler ile beraberdir.’” Hafızlığını tamamlayan iki öğrenciye hediye veren Erbaş, ayrıca Kur’an kursuna yapmış oldukları katkılardan ötürü Prizren İl Müftüsü Besim Berisha ile Prizren eski Müftüsü Lütfü Balık’a teşekkür plaketi verdi. Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, din görevlileriyle bir araya geldi Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, ayrıca Emin Paşa Hafızlık Yatılı Kur’an Kursu’nda Prizren’de görev yapan din görevlileriyle bir araya geldi. Erbaş, Diyanet olarak hem yurt içinde hem de yurt dışında din-i mübini İslam’a hizmet ettiklerini aktardı. Balkanların Anadolu’dan önce İslam’la tanıştığını anımsatan Prof. Dr. Erbaş, “Bu topraklarda Müslümanların var olması bizim çalışmalarımıza bağlı. Bizim camilerde yaptığımız hizmetlere, eğitimlere bağlı. Ne kadar çok çocuğun, gencin kalbine İslam’ın sevgisini, Allah sevgisini, Peygamber Efendimizin sevgisini yerleştirebilirsek biz o kadar vazifemizi iyi yapmış oluruz. Ölçü budur” dedi.
Başkan Erbaş, din görevlilerinin hizmet ettiği yerlerde insanlar üzerinde olumlu izlenimler bırakmalarının önemli olduğunu belirterek, “Hizmetlerinizi bitirip dönerken, insanlarla vedalaşırken, ‘Yarın beni sizden soracaklar, ne diyeceksiniz?’ diye sorduğunuzda. Allah Resulü Efendimizin ashabına sorması gibi, onlar da, ‘Vazifeni en güzel bir şekilde yerine getirdin hocam. Allah senden razı olsun. Yarın senin için böyle şahitlik yapacağız.’ dedirtebilirsek eğer işte o zaman ne mutlu bize, ama bunu dedirtemezsek ‘vahlar’ olsun bize. Bunu hiçbir zaman aklınızdan çıkarmayın.” İfadelerine yer verdi.


HABERDAR OLMAK İÇİN MAİL BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright BeyazGazete.Com ' Tüm Hakları Saklıdır. Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız. Norm Yazılım
Ajanslar
yukarı