USD (Alış - Satış) : 6,84 - 6,85 EURO (Alış - Satış) : 7,69 - 7,70
KÖŞE YAZISI

Küresel Düzeni “Sıfırlama” Projesi

Dünya Ekonomik Formu (World Economic Forum) Coronavirüs bahanesiyle mevcut küresel düzeni sıfırlayacak büyük çaplı bir girişimi başlatıyor.

2021 yılının Ocak ayında yapılacak olan 51. Dünya Ekonomik Forumu'nun konusu “The Great Reset” yani “Büyük Sıfırlama” olacak.
Peki, nedir bu Büyük Sıfırlama?

İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra kurulan ve artık çatırdamaya başlayan küresel düzenin lağvedilerek yeni bir küresel düzen oluşturmak!
“Büyük Sıfırlama” projesi, Dünya Ekonomik Formu'nun resmi web sitesinde “daha adil, sürdürülebilir ve dayanıklı bir gelecek için ekonomik ve sosyal sistemimizin temellerini ortaklaşa ve acilen inşa etme taahhüdüdür.” diye tarif ediliyor.

Elbette bu açıklama, tamamen küresel algı yönetiminden ibaret. Tabi ki dünya insanlarını süslü cümlelerle ikna edecekler. Yani küreselcilerin hep yaptıkları önce havuç, sonra sopa gösterme meselesi…

Yeni küresel düzeni inşa etme toplantısı hem dijital ortamda, hem de yüz yüze yapılacak. Her yıl olduğu gibi, 2021'de yapılacak olan 51. Dünya Ekonomik Forumu Yıllık Toplantısı, dünya siyasi liderlerini, iş dünyasını ve sivil toplum kuruluşlarını bir araya getirecek.

Amaç; küreselcilerin dünya insanlarına dayatmak istedikleri yeni küresel sistemin tanıtımını yapmak…

Dünya Ekonomik Forumu Kurucusu ve İcra Kurulu Başkanı Klaus Schwab, “Sadece bir gezegenimiz var ve iklim değişikliğinin insanlık için daha da çarpıcı sonuçları olan bir sonraki küresel felaket olabileceğini biliyoruz. Çözüm yeni bir küresel işbirliğini tesis etmek” diyerek asıl meseleyi ortaya koyuyor.
Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri António Guterres ise çok daha açık konuşuyor:

“Büyük Sıfırlama, bu insanlık trajedisinin (Coronavirüs) bir uyandırma çağrısı olması gerektiğini memnuniyetle kabul ediyor. Pandemi, iklim değişikliği ve karşılaştığımız diğer birçok küresel değişiklik karşısında daha dirençli, daha eşit, kapsayıcı ve sürdürülebilir ekonomiler ve toplumlar inşa etmeliyiz. ”
Guterres'in konuyu detaylandırırken kullandığı çok daha ilginç ifadeleri de var:

“Bu küresel salgın aynı zamanda ne kadar birbirimize bağlı olduğumuzu da gösterdi. Önümüzdeki 50 yılın zorluklarına cevap verecek şekilde yapılandırılmış, işleyen bir akıllı küresel işbirliği sistemini restore etmeliyiz. Büyük Sıfırlama, küresel toplumun tüm paydaşlarını ortak ilgi, amaç ve eylem topluluğuna entegre etmemizi gerektirecek.”
Aslında konunun esası şu:

Rockefeller ve Bill Gates vakıflarının virüs öncesi Dünya Ekonomik Formu ile ortaklaşa yapmış oldukları Coronavirüs simülasyonları adım adım hayata geçiriliyor.
Böylece Rockefeller Vakfı, Bill Gates Vakfı ve bu vakıfların finanse ettikleri Aşılar ve Aşılar için Küresel İttifak (GAVI) ile Dünya Sağlık Örgütü'nün ortaklaşa yürüttükleri tüm dünya insanlarını aşılatma projesi ID2020 resmiyet kazanacak.

ID2020 projesiyle herkese küresel bir dijital kimlik sağlanıp dünya nüfusunu kontrol edecekler.
Elbette yapılmak istenen sadece bununla sınırlı değil. Dijital paraya geçişi hızlandırarak insanları cebinde parası olmayan sanal köleler yapacaklar.
Yeni küresel düzen için her şey bir plan dahilinde tıkır tıkır işliyor.

Mesela Dünya Ekonomik Formu'nun “Büyük Sıfırlama” projesi ile Birleşmiş Milletler'in (BM) 2030 yılında uygulamaya koyacağı “Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları”, diğer bir deyişle Küresel Amaçlar projesi birebir uyumlu.

BM'nin söz konusu projesi de sözde “yoksulluğu ortadan kaldırmak, gezegenimizi korumak ve tüm insanların barış ve refah içinde yaşamasını sağlamak için” evrensel bir eylem çağrısı olarak sunuluyor.
26.06.2020 15:18:18


Feedback
Bu sayfa veya içerik ile ilgili bir sorun olduğunu mu düşünüyorsun?
Lütfen bir kaç saniyeni ayır ve aşağıdaki form ile bize bildir
Mail Adresiniz:
Resim Doğrulama Kodu Kodu Yenile
HABERDAR OLMAK İÇİN MAİL BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright BeyazGazete.Com ' Tüm Hakları Saklıdır. Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız. Norm Yazılım
Ajanslar
yukarı