Beyaz Gazete Ana Sayfa
Genişlet Işıklar
Bu Haber Diğer Kanallarda Nasıl Sunuldu

İsrail ile tazminat görüşmeleri başladı

23 Nisan 2013 Salı günü yayınlandı Türkiye ile İsrail arasında yaşanan barış süreci, ALİDAŞ'ı umutlandırdı.

Yaşanan Mavi Marmara gerginliğinin ardından Antalya'nın Alanya Limanı'na yanaşmayan kruvaziyer gemilerinin, belirli bir alt yapı hazırlığının ardından Alanya'ya gelmesi bekleniyor.

Yaklaşık iki yıl önce Türkiye-İsrail arasında yaşanan Mavi Marmara gerginliği, turizm sektörüne olumsuz bir şekilde yansırken, Alanya'da ise bu olaydan en çok etkilenen Alanya Liman İşletmeleri Denizcilik Turizm Ticaret ve Sanayi Anonim Şirketi (ALİDAŞ) oldu. İsrail'in Türkiye'den özür dilemesini değerlendiren ALİDAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Kerim Taç, İsrail ile olan ilişkilerin iyileşmesi ile umutlarını koruduklarını söyledi.

Gemilerin gelmesi ile ilgili kesin bir tarih vermenin mümkün olmadığını belirten Taç, şöyle konuştu: "Şu an İsrail gemilerinin Alanya Limanı'na gelmesi gibi kesin bir tarih yok. Ama limana gelen diğer kruvaziyerler, Alanya Limanı'na gelmekten mutlu. İsrail gemileri ile de aynı ilişkilerin olacağı kanısındayım. Belirli bir program ve alt yapı çerçevesinde diğer ülkelerle olan düzeye İsrail'le de geleceğiz." Geçen hafta Amerika'da Miami Fuarı'na katıldığını belirten Taç, İsrail'den gemi gönderen firmalarla görüştüğünü kaydetti.

Taç, İsrail gemilerini gönderen en büyük firmalardan biri olan Manu firmasının patronu ile görüştüğünü belirterek şunları söyledi: "Bize Rodos Adası'ndan daha çok kruvaziyer gönderdiklerini ve memnun kaldıklarını söyledi.

İsrail ile satışların iyi gitmediğini ve İsrailliler'in Alanya'yı artık özlediğini söyledi.

Bazı limanlar içinde Alanya'nın bir numara olduğunu söyledi.

" ALİDAŞ olarak İsrail gemilerinin geleceğini umut ettiklerini söyleyen Taç, "Satışlar hemen olmaz ama bu yıla yetişir diye düşünüyorum" ifadelerini kullandı .


HABERDAR OLMAK İÇİN MAİL BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright BeyazGazete.Com ' Tüm Hakları Saklıdır. Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız. Norm Yazılım
Ajanslar
yukarı