Muslu Annelerin Evlat Nöbeti Devam Ediyor

Mus’ta çocuklarini terör örgütü PKK’nin pençesinden kurtarmak isteyen ailelerin DEM Parti il binasi önündeki eylemi devam ediyor. Çocuklarinin geri dönmesi için her türlü yolu denediklerini ifade eden aileler, kamuoyundan destek bekliyor.

Muslu Annelerin Evlat Nöbeti Devam Ediyor
Mus’ta çocuklari terör örgütü PKK tarafindan kaçirilan aileler, DEM Parti il binasi önündeki oturma eylemini sürdürüyor. Aileler, çocuklarinin en kisa sürede güvenli bir sekilde evlerine dönmesini beklerken, toplumun da bu konuda destek olmasini istiyor. Çocuklarina kavusma ümidiyle her hafta çarsamba günü DEM Parti il binasi önünde bir araya gelen aileler, "Anneler direniyor" ve "Yeter artik evlatlarimizi birakin" pankartlari açti. Anne ve babalar, yillardir hasretle bekledikleri çocuklarina teslim olmalari için çagrida bulundu.

Anne Ayten Koçhan, gazetecilere, yaklasik 9 yildir çocugunun Bursa’dan kaçirildigini söyleyerek, "Biz perisaniz oglum, gel teslim ol. Ben PKK’den çocugumu istiyorum. Biz evladimizin pesindeyiz. Ersin baban hasta, bende rahatsizim. Yolunuz yol degil. Bütün evlatlara sesleniyorum. Gelin devlet siginin. Oranin size faydasi yok” dedi.

Anne Gülbahar Teker ise, Onlardan korkmadiklarini ifade ederek, "Çocuklarimizi bize versinler. Lanet olsun bu PKK’ya. Bu Kürt hakki degil. Kürt hakki namuslarini daga götürmez. Herkese sesleniyorum, gelin teslim olsun. Herkes bize destek versin. PKK’ya lanet olsun. Oglum herkes ailesine teslim oluyor. Seni bekliyorum. Bak ben hastayim, kardesin hasta, kimse yok bize baksin" ifadelerini kullandi.
Kaynak: İHA