Mersin'de Kaldirim Isgali Denetimi

Akdeniz Belediyesi, insan ve araç hareketliliginin yogun oldugu cadde ve sokaklarda, yol ve kaldirimlari isgal eden esnafa yönelik denetim gerçeklestirdi. Yaya ve araç geçisini güçlestiren esnaf uyarildi.

Mersin'de Kaldirim Isgali Denetimi
Akdeniz Belediyesi Zabita Müdürlügü ekipleri Büyüksehir Belediyesi zabita ekipleriyle is birliginde kentin en islek bölgeleri olan Kuvai Milliye, Zeytinlibahçe ve Fasih Kayabali caddeleri ile Çankaya Mahallesi 4721 sokak ve Yeni Mahalle 5328 sokakta kaldirim ve yol isgaline yönelik kontroller gerçeklestirdi.

Bazi isletmeler hakkinda tutanak tutuldu

Denetimler sonucu zabita ekipleri, 13 isletmeye 5326 Sayili Kabahatler Kanunu’nun 38/1 isgal maddesinden, bir isletme hakkinda da afis asma fiilinden olmak üzere toplam 14 isletmeye idari yaptirim karar tutanagi düzenledi.

Zabita Müdürlügü yetkilileri, vatandaslari zor durumda birakan, yer yer sürücülerin geçisini de engelleyen veya güçlestiren kaldirim ve yol isgallerine karsi denetimlerin sürecegini, uyari ve tutanaklara ragmen isgali sürdüren esnaf hakkinda yasal islem uygulanacagini bildirdi.
Kaynak: İHA