Izmir'e Yeni Bir Fuar Daha

Türkiye’de fuarcilik serüvenini baslatan Izmir Enternasyonal Fuari basta olmak üzere; Marble Izmir, IF Wedding Fashion Izmir gibi dünyada ses getiren fuarlar düzenleyen IZFAS, Kartepegroup Fuarcilik is birligiyle Izmir’e yeni bir fuar daha kazandiriyor. ARUSTEK-1. Araç Üstü Ekipmanlari, Is Makineleri ve Teknolojileri Fuari, 23-26 Ekim 2024 tarihleri arasinda, fuarizmir’de gerçeklestirilecek.

Izmir'e Yeni Bir Fuar Daha
ARUSTEK - 1. Araç Üstü Ekipmanlari, Is Makineleri ve Teknolojileri Fuari, Izmir Büyüksehir Belediyesi ev sahipliginde, IZFAS ve Kartepegroup Fuarcilik organizatörlügünde, Araç ve Araç Üstü Ekipman ve Is Makinalari Üreticileri Birligi Dernegi (ARÜSDER) destegiyle gerçeklestirilecek. Fuarda; hayatimizin her alaninda önemli rol oynayan itfaiye araçlarindan saglik hizmet araçlarina, kis sartlari ile mücadele araçlarindan çöp toplama araçlarina kadar birçok ürün grubu sergilenecek. IZFAS Genel Müdürü Canan Karaosmanoglu Alici, “IZFAS olarak, Izmir’in fuarcilikta öncü rolünü sürdürmek için çalisiyoruz ve bu kapsamda yeni bir fuari daha kentimize kazandirmanin gururunu yasiyoruz. Dünyanin önemli fuarlarina ev sahipligi yapan, Türkiye’nin en büyük ve en modern fuar merkezi fuarizmir’de gerçeklestirilecek ARUSTEK Fuari, önemli bir bulusma noktasi olmasinin yani sira 1,3 milyar dolara çikan ihracatiyla Avrupa üçüncüsü olan sektöre, yurt içi ve yurt disinda yeni ve güçlü is birlikleri kazandiracak, ihracat firsatlari olusturacaktir. Diger fuarlarimizda oldugu gibi kamu ve özel sektörün, ilgili sivil toplum kuruluslarinin güç birligi ile düzenleyecegimiz ARUSTEK Fuari’nin hem sektöre hem kentimize hem de ekonomimize büyük katkilar saglayacagina inaniyorum” dedi.3 milyar dolarlik ihracat hedefine katki saglayacak

Gündelik hayatimizda, daha saglikli, daha temiz, daha konforlu, daha güvenli yasamamiz için katki saglayan bir sektör olma özelligine sahip olan araç üstü ekipman sektörünün, önümüzdeki yillarda istihdam, üretim, satis ve ihracatta yükselecegi ön görülüyor. ARÜSDER Yönetim Kurulu Baskani Musa Ertunç, dernek olarak fuarin destekçisi olduklarini belirterek, “Ülkemizden ve yurt disindan önemli alicilarin katilacagi ARUSTEK Fuari, sektörün kalkinma hamlesi çabasina ve ihracatini 3 milyar dolara çikararak Avrupa birincisi olma hedefine önemli bir katki saglayacak. Fuar, sektördeki firmalarin ürün ve hizmetlerini yurt içi ve yurt disi alicilara tanitmalari, yeni pazarlara açilmalari ve sektördeki gelismeleri takip etmeleri için de önemli bir platform olacak” dedi.

Kartepegroup Fuarcilik Koordinatörü Sener Meral de “Kamu-özel sektör olarak birlikten dogan gücümüzü kullanarak sektör için bu fuarla bir kalkinma hamlesi baslatacagiz ve bunu da yurt disi alicilarla saglayacagiz” diye konustu.

Fuarda katilimci olarak yer alacak firmalarin ürün gruplari arasinda ise yangin müdahale, saglik hizmet, çöp toplama, atik toplama, yol süpürme araçlari, damperli araçlar, tankerler, dorseler, kanal açma araçlari ve vidanjörler, kis sartlari ile mücadele, bakim ve kurtarma, gida tasima araçlari, is ve insaat makinalari gibi birçok araç yer aliyor. Fuarla ilgili gelismeler, www.arustek.com.tr adresinden takip ediliyor. Fuar; Türkiye Odalar ve Borsalar Birligi (TOBB), Izmir Ticaret Odasi (IZTO), Ege Bölgesi Sanayi Odasi (EBSO), Ege Ihracatçi Birlikleri (EIB) ve Araç ve Araç Üstü Ekipman ve Is Makinalari Üreticileri Birligi Dernegi (ARÜSDER) tarafindan destekleniyor.
Kaynak: İHA