Ilk Tapu Teslim Edildi

Düzce Belediyesi tarafindan insa edilen Modern Sanayi Sitesi’nde dükkani bulunan esnaflara tapulari teslim edilmeye baslandi.

Ilk Tapu Teslim Edildi
Düzce’nin Kültür Mahallesi’nde uygulanacak olan kentsel dönüsüm projesinde eski sanayi çarsisinda faaliyet gösteren esnaflar için Beslanbey Mahallesi’nde insa edilen modern sanayi sitesinde 112 dükkanin insaati tamamlandi.

Geçtigimiz haftalarda Düzce Belediyesi tarafindan BELTAS’a devredilen mülk tapulari, hak sahiplerine teslim edilmeye baslandi. Tapu Müdürlügü’nde bir araya gelen Düzce Belediyesi Mali Hizmetler Müdürü Okan Özkasap ve BELTAS A.S. Genel Müdürü Üzeyir Yigit ile Düzce Demir ve Madeni Sanatkarlar Odasi (DEMSO) Baskani Murat Geçici’nin tapu devir islemleri için imzalari atmasi sonrasi ilk tapu teslimi de gerçeklestirildi.

Dükkaninin tapusunu alan Murat Geçici, “Bu proje bizim için esnafimiz için çok önemli ve bekledigimiz bir projeydi. Oda olarak yillardir bu projenin baslamasi ve bitmesi ile ilgili merak içindeydik. Allah nasip etti. Su an birinci etaptaki 112 dükkan bitmis durumda. Esnafimiz adina BELTAS’a ve Düzce Belediyesi’ne emeklerinden dolayi sonsuz tesekkürlerimi sunuyorum” dedi.

BELTAS Genel Müdürü Üzeyir Yigit ise “Heyecanliyiz. Bu kentin güzellesmesi adina eski sanayinin yikilip modern sanayi sitesine geçmesi için 2 yil önce baslattigimiz, 1,5 yil önce de insaatina basladigimiz projenin ilk tapusunu verdik. Bu bizim için gerçekten heyecan verici. Bu meslegi icra eden ve kiraci olan sanayi esnafimiza dükkan edinilmesi kolay bu imkani sagladigi için Belediye Baskanimiz Faruk Özlü’ye tesekkür ediyorum. Sanayi esnafimiza da göstermis oldugu ilgiden dolayi tesekkür ediyorum” ifadelerinde bulundu.

Elektrik, yagmur suyu ve kanalizasyon gibi altyapi donanimlarina sahip olan modern sanayi sitesinde dükkan sahibi olan esnaflarin tapulari hazirlandikça teslim edilecek.
Kaynak: İHA