Mudanya'da Kurtulus Coskusu

Mudanya Belediyesi, 12 Eylül Mudanya’nin düsman isgalinden kurtulusunun 101. yil dönümü kutlamalarini Mütareke Meydani’nda düzenledigi etkinliklerle noktaladi.

Mudanya'da Kurtulus Coskusu
Bu yil ilk kez düzenlenen Uluslararasi Mudanya Dans ve Müzik Festivali çerçevesinde sahne alan ekipler oyunlarini sergilerken, TASMED Musiki Dernegi verdigi konserle Mudanyalilarin kurtulus coskusuna ortak oldu.

Mudanya Belediyesi ve Galart Organizasyon isbirligiyle bu yil ilk kez düzenlenen Uluslararasi Mudanya Dans ve Müzik Festivali çerçevesinde Bulgaristan’dan BistritsaBabi ve Romantika Müzik Topluluklari, Macaristan Majorette Toplulugu, Bursa’dan Ulu Zeybekler, Gala Kültür Sanat Merkezi, Folklor Egitim Merkezi ile Çanakkale Etili Seramik Halk Danslari Toplulugu sahne aldi. Yöresel oyunlarini ve sarkilarini Mudanyalilar için sergileyen ekipler büyük ilgi gördü.

TASMED konseriyle cosku doruga çikti

Kurtulus günü kutlamalari TASMED Musiki Dernegi’nin sef Hüseyin Tasçesme yönetiminde verdigi konser ile noktalandi. Solo ve koro olarak birçok sevilen eseri Mudanyalilar ile birlikte seslendiren koro, konser sonunda söyledigi Izmir Marsi ve 10’uncu Yil Marsi ile kurtulus coskusunu doruga tasidi. Mudanya’nin kurtulusunun Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulusunun önünü açtigini vurgulayan Mudanya Belediye Baskani Hayri Türkyilmaz, “Bu topraklari bize vatan olarak emanet eden Mustafa Kemal Atatürk, Ismet Inönü, Mudanyali Sükrü Çavus ve isimsiz kahramanlarimiza bir kez daha minnetlerimizi sunuyoruz. Onlarin biraktigi emaneti sonsuza dek yasatacagiz” diye konustu.

Türkyilmaz, konser sonunda sanatçilara tesekkür etti.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.