Düzce Üniversitesi TEKNOFEST'te Yerini Aldi

Düzce Üniversitesi, Ankara’da düzenlenen dünyanin en büyük havacilik, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST’te yerini aldi.

Düzce Üniversitesi TEKNOFEST'te Yerini Aldi
Cumhuriyet’in 100. Yilina özel olarak bu yil ülkemizin çesitli sehirlerinde düzenlenen TEKNOFEST etkinliklerinin Ankara duraginda Düzce Üniversitesi; Aricilik Arastirma Gelistirme ve Uygulama Merkezi (DAGEM), Çevre ve Saglik Teknolojilerinde Ihtisaslasma Koordinatörlügü, Uluslararasi Ofis Koordinatörlügü, Düzce Teknopark ile MEKATEK ögrenci toplulugu ve Konuralp Roket takimiyla temsil ediliyor. Ayrica Düzce Üniversitesi yüksek lisans ögrencilerinin kurdugu Vensocloud takimi Haberlesme ve Iletisim Teknolojileri Girisim Yarismasi’nda, TBA Akademi takimi ise Egitim Teknolojisi Girisim Yarismasi’nda gelistirdigi ürünlerle iki ekip halinde yarisiyorlar.

Festivale; Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir, Mühendislik Fakültesi Dekani ve Teknopark Genel Müdürü Prof. Dr. Resul Kara, Genel Sekreter Nihat Yildiz, Genel Sekreter Yardimcisi Mehmet Kütük ve Saglik Kültür ve Spor Daire Baskani Tahir Güney de katildi.

Düzce Üniversitesi ögrencilerinin gelistirdigi roket ve otonom aracin ziyaretçiler tarafindan yogun ilgi gördügü festivalin ilk gününde, Tarimsal Atiklarin Endüstriye Geri Kazanimi Uygulama ve Arastirma Merkezi (DÜTAGAM), DAGEM ile Çevre ve Saglik Teknolojilerinde Ihtisaslasma Koordinatörlügü’nün stantlarinda yer alan ürünler de ziyaretçiler tarafindan yogun ilgi görüyor.

Stantlari gezerek ögrencileri tebrik etti

Dünyanin en büyük havacilik, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST’in açilisina katilan Rektör Prof. Dr. Sözbir ve beraberindeki heyet Düzce Üniversitesi ögrencilerinin ve personellerinin yer aldigi stantlari da gezerek, yürütülen çalismalar hakkinda bilgi aldi. Ögrencileri basarilarindan dolayi tebrik eden Rektör Nedim Sözbir, festivalin ülkemiz, Düzce Üniversitesi ve gençlerimiz için hayirli olmasi temennisinde bulundu.

3 Eylüle Kadar ziyaretçilere açik olacak

Birçok yarisma ve gösteriye de sahne olacak olan TEKNOFEST, Türkiye Teknoloji Takimi Vakfi (T3) ve Sanayi ve Teknoloji Bakanligi yürütücülügünde, Türkiye’nin milli teknoloji ekosisteminde kritik rol oynayan bakanliklarin, baskanliklarin, kamu ve özel sektör kuruluslarinin, akademik kurumlarin ve medya sirketlerinin de aralarinda bulundugu yüzden fazla kurumla birlikte yapiliyor.

Ilki 2018 yilinda yapilan TEKNOFEST’in bu yil yurt içinde 7’ncisi, toplamda ise 8’incisi düzenleniyor. Cumhuriyet’in 100. yilinda Ankara’da düzenlenen festival, 3 Eylül’e kadar Ankara Etimesgut Havalimani’nda ziyaretçilerini bekliyor.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.