AFAD'dan Saha Egitimi

Karabük Afet ve Acil Durum Müdürlügü (AFAD) tarafindan Safranbolu Dag ve Doga Sivil Arama Kurtarma Dernegi üyelerine saha egitimi verildi.

AFAD'dan Saha Egitimi
AFAD gönüllülük egitimi çerçevesinde afet olaylarina hazirlik amaciyla Safranbolu Kent Ormani’nda verilen egitime 35 kisi katildi.

AFAD egitim birimleri tarafindan çadir kurma, dügümler, yangina müdahale ve enkazda domuz dami kurma egitimleri verildi.

Safranbolu Dag ve Doga Sivil Arama Kurtarma Dernegi Baskani Mehmet Kimir, Kahramanmaras merkezli 11 ili etkileyen deprem, Sanliurfa ve Adiyaman’da meydana gelen sel sonrasi bu tür bir çalisma yaptiklarini belirtti.

Faydali bir egitim oldugunu aktaran Kimir, "Özelikle Kahramanmaras’ta meydana gelen depremlerden sonra her bir vatandasin afetler konusunda egitim almasi gerektigini gördük. Alinan bu egitimler sayesinde insanlar, hem kendilerini hem yakinlarini hem de çevresindeki vatandaslarin hayatlarini kurtarmada faydali olabilirler. Dernek olarak üyelerimizin muhtemel bir afete hazirlikli olmalari açisinda AFAD ile isbirligi yaparak bazi konularda egitimler aldik. Çok yararli bir egitim süresi geçirdik" dedi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.
GÜNÜN ÇOK İZLENEN VİDEOLARI