Ekopark Rengarenk Oldu

Trabzon’un Ortahisar ilçe Belediyesi’nin Besirli sahilinde yaptigi Ekopark’in üzerinden geçen viyadük ayaklarina insan, hayvan ve bitki figürleri yapildi.

Ekopark Rengarenk Oldu
Mavi zemine boyanan viyadük ayaklarina ressamlar tarafindan yapilan Atatürk portresi, Trabzonspor logosu, tavsan, kedi, kaplumbaga, karaca ve yunus baligi figürleri özellikle çocuklarin ilgisini çekiyor. Yaz-kis vatandaslarin en çok ugradigi mekânlarin basinda gelen Ekopark’a yapilan resimler ziyaretçiler tarafindan da begenildi. Ayrica, viyadük ayaklarinin bulundugu alanda yapilan peyzaj düzenlemesiyle birlikte Ekopark daha yesil bir görünüme kavusturuldu.

Hizmete açildigi 20 Agustos 2017 tarihinden itibaren vatandaslarin en çok ugradigi noktalarin basinda gelen Ekopark, kis aylarinda da cazibe mekânlarindan biri haline geldi. Özellikle hafta sonlari vatandaslarin ailece dinlendigi, piknik yaptigi, gezip eglendigi Ekopark’a her geçen gün ilgi daha da artiyor. Her tarafi çam agaçlariyla kapli Ekopark’ta vatandaslar hem doganin tadini çikariyor, hem de yürüyüs yollarinda spor yaparak zamanlarini en güzel sekilde degerlendiriyor. Içinde tavsan, güvercin, muhabbet kuslari, kaplumbaga, ördek gibi hayvanlarin yer aldigi küçük bir hayvanat bahçesi ile birkaç balik türünün yer aldigi havuzun bulundugu Ekopark’ta küçük yastaki çocuklara hayvan sevgisi de asilaniyor. Çocuklar burada hayvanlari yakindan görme imkâni bularak elleriyle besliyor.

Baskan Genç: “Önemli bir dinlenme ve gezinti alani oldu”

Ekopark’in sehir merkezinde yesil alan ihtiyacinin karsilanmasi bakimindan çok önemli bir islevi yerine getirdigini belirten Ortahisar Belediye Baskani Ahmet Metin Genç, "Ekopark, kent yasaminin stresinden, gürültüsünden, kalabaligindan bunalan insanlarimizin siginak noktasi haline geldi. Parkimiz yesil alan ihtiyacinin karsilanmasi yönünde çok önemli bir islevi yerine getiriyor. Özellikle de hafta sonlari vatandaslarin ailece dinlenebildigi, piknik yapabildigi, çocuklarimizin dogayla iç içe oyun oynayabildigi Ekopark, sehir merkezine çok yakin bir noktada yer aliyor. Ekopark’imiz yogun talep görmesi yesil alan ihtiyacinin en önemli göstergelerinden biridir. Parkimizda vatandaslarimizin ihtiyaçlarini karsilayabilecegi çay ocagi, yeme-içme birimleri, ahsap kulübeler, yürüyüs yollari, kamelya, havuz, küçük çapli bir hayvanat bahçesi bulunuyor. Bütün yas gruplarinin; yaslilarimizin, gençlerimizin, çocuklarimizin çok keyifli dakikalar geçirdigi ferah bir alan. Her mevsimde burada yasanan yogunluk ayni zamanda bu tür alanlara olan ihtiyacin bir göstergesi niteliginde ayni zamanda. Dogayla iç içe bir sekilde çam agaçlarini bünyesinde barindiran Ekopark sehrimizde önemli bir dinlenme ve gezinti alani olmustur” ifadelerini kullandi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.
GÜNÜN ÇOK İZLENEN VİDEOLARI