Ara Tatilde BILSEM'e Yogun Ilgi

Sivas’ta ara tatilini verimli geçirmek isteyen ögrenciler Bilim ve Sanat Merkezleri (BILSEM) ilkokul, ortaokul ve lise düzeylerinde açilan destekleme ve yetistirme kurslarina yogun ilgi gösteriyor. Bilim, sanat, matematik ve Ingilizce olmak üzere 4 alanda, eglenceli ve yenilikçi ögrenme yaklasimlarini içeren ücretsiz kurslar, ögrencilerin ara tatili daha verimli ve etkin geçirmelerine imkan sagliyor. Milli Egitim Bakanliginca belirlenen konsept ve takvim dogrultusunda 21 Ocak’ta baslayan yariyil kursu 5 Subat Pazar gününe kadar devam edecek.

Ara Tatilde BILSEM'e Yogun Ilgi


Kurslarda toplam 238 ögrenci egitim aliyor

Sivas BILSEM’de bu çerçevede 16 atölyede 121 ögrencinin katilimi ile Buruciye BILSEM’de ise 8 atölyede 117 ögrencinin katilimi ile düsünme egitimi, akil oyunlari, bilimsel arastirma teknikleri, müzik, görsel sanatlar, matematik uygulamalari, fizik, elektronik ve yabanci dil alanlarinda kurslar gerçeklestiriliyor. 20 ögretmenin görev aldigi 55 kursta, haftalik 440 saat egitim faaliyeti yürütülüyor. Kurslara toplamda 238 ögrenci katilim sagliyor. Okullarda düzenlenen kurslarda ise il merkezinde bin 820, ilçelerde ise 805 olmak üzere toplam 2 bin 625 ögrencinin katilimi ile kis okulu kurs faaliyetleri yürütülüyor. 172 ögretmenin görev aldigi, 95 kurs merkezinde yürütülen Kis Okullarinda, 2. Siniftan 12. Sinifa kadar her kademeden ögrencinin katilimi ile haftalik 2 bin 236 saat egitim faaliyeti gerçeklestiriliyor.

“Ilimizde egitimin kalitesini artiriyoruz”

Sivas Valisi Dr. Yilmaz Simsek, çocuklara verilecek kaliteli bir egitimin, iyi birer insan olmalarini, hem de ülkenin gelismesine çok önemli katkilar saglayacagini ifade ederek, “Gelecegimizin teminati ögrencilerimiz genel yetenek, resim, müzik, teknoloji, yabanci dil, zekâ oyunlari gibi birçok alanda egitim alarak kendilerini gelistirme firsati buluyorlar. Bizler de ilimizdeki egitim kalitesini daha da artirarak çocuklarimizi gelecege en iyi sekilde hazirlamanin gayreti içindeyiz. Ögretmenlerimize ve ögrencilerimize çalismalarinda basarilar diliyorum.” dedi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.
GÜNÜN ÇOK İZLENEN VİDEOLARI