Yesilyurt'ta Camilere Temizlik

Malatya Yesilyurt Belediyesi Temizlik Isleri Müdürlügü bünyesinde kurulan ‘Cami Temizleme Ekipleri’, vatandaslarin saglikli ve huzurlu bir sekilde ibadet edebilmeleri için düzenli olarak camilerin iç ve dis mekanlarinin yani sira abdesthane, tuvalet ve lavabolari hijyenik olarak temizliyor. Camilerin hijyenik ve temiz olmasi için sürdürülen çalismalar vatandaslar tarafindan takdirle karsilaniyor.

Yesilyurt'ta Camilere Temizlik
Vatandaslarin daha temiz ve daha huzurlu bir sekilde ibadet yapmalari için ‘Cami Temizleme Ekibi’ kuran Yesilyurt Belediyesi, merkez ve kirsal bölgelerdeki toplam 170 camiyi periyodik bir sekilde temizlemeye devam ediyor.

Yapilan temizlik çalismalarindan memnun olan cemaat ve vatandaslar, belediyenin ibadethanelere sahip çikmasinin çok anlamli oldugunu ifade ederek, Yesilyurt Belediye Baskani Mehmet Çinar ve ekibine tesekkürlerini sundular.

Yesilyurt Belediye Baskani Mehmet Çinar da, Mescid-i Takva Camide gerçeklesen temizlik çalismalarini yerinde inceleyerek, personellere ‘kolayliklar’ diledi.

Camilerin temizlenmesine yönelik baslatilan çalismalarin memnuniyet verici oldugunu söyleyen Özalper Mahallesi Muhtari Ramazan Korkmaz, “ ‘Temizlik imandandir’ düsturuyla hareket ederek ilçemizdeki ibadethanelerin temizligine büyük bir hassasiyet gösteren Yesilyurt Belediye Baskanimiz çok güzel bir çalismayi daha hayata geçirdi. Baskanimiza ve ekiplerine sonsuz tesekkürler” diye konustu.

Baslatilan temizlik çalismalarindan büyük bir memnuniyet duyduklarini söyleyen Mescid-i Takva Cami Imami Mehmet Nuri Duran, “Ilçemizdeki bütün camilerin ve abdesthanelerin temizlenmesi büyük önem tasiyor. Cemaatimiz nezih, hijyenik ve güzel ortamlarda, gönül rahatligiyla abdestini alacak ve namazini kilacak. Din görevlilerinin de bu sekilde isi kolaylasmis olacak. Belediye Baskanimiza bu anlamda tesekkürlerimi sunuyorum” seklinde konustu.

Yesilyurt Belediye Baskani Mehmet Çinar ise Yesilyurt’un 81 mahallesinde basariyla yürüttükleri temizlik hizmetlerini ‘Cami Temizlik Ekibi’ ile daha genis bir alana yaydiklarini söyledi.Yesilyurt’un 81 mahallesinde faaliyette olan 170 caminin belirli bir periyot halinde temizlendigine dikkat çeken Çinar, “ ‘Cami Temizlik Ekibi’ kurarak temizlik hizmetlerimizi daha genis bir alana yaymis oluyoruz. Yesilyurt’un 81 mahallesinde bulunan 170 camimizin iç ve dis mekanlari basta olmak üzere abdesthaneleri, lavabo ve tuvaletleri ile tüm alanlarinin daha temiz, daha nezih ve daha hijyenik olmasi için temizlik hizmetlerimize hiz verdik. Cami temizlik ekiplerimiz merkezdeki camilerimizi haftada bir, kirsal bölgelerdeki camilerimizi ise ayda bir olmak üzere bastan asagiya temizliyorlar. Camilerimiz kutsal mekanlarimiz ve ortak kalbimizdir. Belediye olarak camilerimizin restore edilmesinin yani sira vatandaslarimizin husu içerisinde ibadet edebilmesi için camilerimizin daha temiz olmasina özen gösteriyoruz. Camilerimizde mis gibi gül kokan ortamda cemaatin ibadetlerini yapma imkani sunuyoruz” diye konustu.

Görevlendirilen ekiplerin camilerin temizliginin yani sira tadilat isleri de yaptigini dile getiren Çinar, “ ‘Temiz Yurt Yesil Yurt’ slogani altinda basariyla devam ettirdigimiz temizlik hizmetlerimiz ile ilçemizin tüm cadde ve sokaklari ile vatandaslarimizin ortak kullandiklari mekanlarin temiz ve düzenli olmasini sagliyoruz. Mahallelerimizin ve vatandaslarimizin her türlü talebini, yeni ve farkli projelerle yerine getirmeye özen gösteriyoruz. ‘Cami Temizlik Ekibi’ projemizde bu taleplerin neticesinde ortaya çikti. Yeni, farkli ve dikkat çekici projelerle vatandaslarin taleplerinin yerine getirilmesine özen gösteren bir hizmet anlayisiyla ilçemize hizmet ediyoruz. Camilerimizin gerek iç mekanlari gerekse de abdest almalari yerleri, sadirvanlari, lavabo ve tuvaletlerinin temizligiyle ilgili ciddi talepler aliyorduk, bu talepleri hemen degerlendirdik ve kurdugumuz ekiplerle camilerimizi bastan asagiya temizliyoruz. Daha önceden camilerimizin halilarini makinalarla temizliyorduk ancak bu yeni çalismayla temizlik çalismalarini daha da genisletmis olduk. Ekiplerimiz temizlik çalismalarinin yani sira camilerimizin elektrik, su ve diger teknik ekipmanlarda olusan arizalari da giderip, tadilat ve bakimlarini da yapiyorlar. Projemizin basariyla hayata geçmesinde katkilarini esirgemeyen Il ve Ilçe Müftülügümüze, Din Görevlilerine, imamlarimiza, cami cemaatlerine ve muhtarlarimiza tesekkür ediyoruz. Ilçe genelindeki tüm temizlik hizmetlerinin yani sira camilerimizin temizligini de basariyla sürdüren ekiplerimize de çalismalarinda kolaylikla diliyorum ” ifadelerini kullandi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.