Kadinlara Erken Teshis Egitimi

DÜZCE – Düzce Saglik Müdürlügü’nde görevli halk sagligi uzmanlari tarafindan Kadin Emegi Merkezi’ndeki kadinlara, kadin sagligi ve kanser taramalari hakkinda egitim verildi.

Kadinlara Erken Teshis Egitimi
Saglik Müdürlügü Halk Sagligi Hizmetleri Baskanligi’nca Kadin Emegi Merkezi’nde Sosyal Yardimlasma Vakfi Sosyal Danisma Merkezi (SODAM) tarafindan meslek edindirme kursiyerlerine yönelik kadin sagligi ve kanser taramalari hakkinda egitim düzenlendi.

Halk Sagligi Uzmani Dr. Meltem Pinar Karabel ve Ebe Emel Subasi tarafindan verilen egitimlerde sagligin ve saglikli yasamin önemi vurgulanarak, Saglikli Hayat Merkezi ve Kanser Erken Teshis, Tarama ve Egitim Merkezi (KETEM) birimlerinin tanitimi yapildi. Ayrica katilimcilara kendi kendine meme muayenesinin nasil yapilacagi konusunda bilgiler verilerek, ücretsiz olarak sunulan kanser taramalarina davet edildiler.

Vali Atay ve Bassavci Emre merkezi gezdi

Vali Cevdet Atay, Cumhuriyet Bassavcisi Yasin Emre ve kurum amirleriyle birlikte Kadin Emegi Merkezini ziyaret ederek merkezde yürütülen egitim faaliyetleriyle kooperatiflerin genel durumu, üretilen ürünler hakkinda bilgi aldi.

Bir süre Kadin Emegi Merkezindeki kadinlarla sohbet eden Vali Cevdet Atay’a kadinlar, böyle bir merkezi Düzce’ye kazandirdigi için tesekkür ettiler.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.