Parti Pehlivan Mezari Basinda Anildi

Milli mücadelenin sembol isimlerinden olan ve Manisa’nin düsman isgalinden kurtulmasinda önemli rol oynayan Parti Pehlivan, 81’inci ölüm yil dönümünde mezari basinda anildi. Parti Pehlivan ve tüm sehitlerimizin ruhlarina ithafen dualarin edildigi anma programinda Parti Pehlivan’in kabrine karanfil de birakildi.

Parti Pehlivan Mezari Basinda Anildi
Milli mücadele döneminde düsmana karsi mücadele eden ve Manisa’nin düsman isgalinden kurtulusunda önemli rol oynayan isimlerden bir tanesi olan Parti Pehlivan, Çatal Mezarligi’nda bulunan kabri basinda dualarla anildi. Anma törenine Manisa Büyüksehir Belediye Baskanvekili Mehmet Güzgülü, Yunusemre Kaymakami Atilla Kantay, Sehzadeler Belediye Baskan Yardimcisi Hasim Yener Bilir, Rektör Yardimcisi Prof. Dr. Kivanç Günhan ile Parti Pehlivan’in torunlari katildi.

Programda Parti Pehlivan’in torunlari Mehmet Baskak ile Vedat Pazarlioglu konusma yaparak Parti Pehlivan ve tüm silah arkadaslarini rahmetle andiklarini belirttiler. Yunusemre Kaymakami Atilla Kantay da yaptigi konusmada, Milli mücadelenin sembol isimlerinden olan Parti Pehlivan’i rahmetle andiklarini söyledi.

Anma programinda konusan Manisa Büyüksehir Belediye Baskanvekili Mehmet Güzgülü, "Geçmisi olmayan toprak vatan degildir. Bizim geçmisimiz zaferlerle ve gururlarla dolu. Biz her dönemde geçmisimizi yasatabilmek için katkilar sagladik. Sehit Makbule ismini Yunusemre ilçemizdeki bir parka vermistik. Yeni yapilan iki büyük caddemize de kahramanlarimizin isimlerini verdik. Bir tanesi Müftü Alim Efendi, diger ise Parti Pehlivan. O ve onun gibi bütün arkadaslarina Allah rahmet eylesin" ifadelerini kullandi. Konusmalarin ardindan Parti Pehlivan ve tüm sehitlerimizin ruhlarina ithafen dualar edildi. Anma programi Parti Pehlivan’in kabrine karanfil birakilmasiyla son buldu.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.