Engelli Bakim Evine Belediye Engeli

Bolu Belediyesi, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanligi Gündüzlü Bakim Rehabilitasyon ve Aile Danismanligi Merkezinin tahliye edilmesini istedi.

Bolu Belediye tarafindan 2019 yilinda is birligi protokolü ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanligina Gündüzlü Bakim Rehabilitasyon ve Aile Danismanligi Merkezi olarak kullanilmak üzere tahsis edilen Mehmet Akif Kültür Merkezi, 3 yildir engellilere ve ailelerine hizmet veriyor.

Bu yil tahsis süresini uzatmayan belediyenin, Bakanliktan binanin tahliye edilmesini istemesi de engelli vatandaslar ve ailelerini endiselendirdi. Belediyenin bu talebine tepki gösteren engelli vatandaslar ve aileleri, binanin nikah salonu olarak belediye tarafindan kiralanacagini iddia etti. Çocuklarinin gelisimi için çok önemli olan merkezin tahliye edilmesi durumunda magdur olacaklarini belirten engelli vatandaslarin aileleri, Bolu Belediyesinden bu karari geri çekmesini istedi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanliginin Seyit- Avsar Mahallesinde yapmayi planladigi Engelsiz Yasam Merkezi ve Gündüzlü Bakim Merkezi ihalesinin önümüzdeki günlerde yapilacagi ve 15 ay içerisinde de tamamlanacagi duyumunu alan aileler, engelli yakinlarinin büyük magduriyet yasamamasi için binanin kullanim süresinin uzatilmasini talep etti.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.