Körfez'de Temizlik Seferberligi

Körfez Belediyesi, Fatih Mahallesi’nde genis çapli temizlik çalismasi yapti. Yollarin yikandigi, parklarda otlarin biçildigi program çerçevesinde ilaçlama da gerçeklestirildi.

Körfez'de Temizlik Seferberligi
Körfez Belediye Baskani Sener Sögüt’ün de katildigi programa, muhtar Salih Yolcu, STK temsilcileri, meclis üyeleri, ilgili birim müdürleri ve vatandaslar yer aldi.

"Temizligin en kolay yolu kirletmemektir"

Mahalle genelindeki temizlik öncesinde konusma yapan Sögüt, "Saglikli bir çevre toplumun yasam standartlarina sunulan degerli bir katkidir. Bu baglamda toplum sagligi için güvenli ve kamusal alan için kullanisli bir çevre olusturmak hepimizin görevi. Temizligin en kolay yolu kirletmemektir. Bu hassasiyetle yasadigimiz ilçeyi Körfez’imizi güzellestirelim ve temiz tutalim. Tek bir ricam var, herkes Körfez’i kendi evinin salonu olarak degerlendirsin ve ayni özenle alanin hijyenini muhafaza etmeyi sürdürsün" dedi.

Ekiplerin bir bölümü mahalleyi çöpten arindirirken, diger bir bölümü ise yikama, çim biçme ve ilaçlama yapti. Ayni anda baslayan temizlik seferberligi vatandasin ilgisiyle karsilandi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.