Umar Kremlev Yeniden IBA Baskani Seçildi

Uluslararasi Boks Birligi (IBA) Olaganüstü Kongresi’nin ikinci gününde baskanlik seçimi islemi gerçeklestirildi. Oylama yapilmayan seçime tek aday olarak giren mevcut baskan Rus Umar Kremlev, yeniden baskanliga getirildi.

Umar Kremlev Yeniden IBA Baskani Seçildi
IBA Baskani Umar Kremlev’in baskanlik seçiminde oylama yapilmasi yönündeki önerisi, tüzükteki maddeye uyulmasi yönünde yapilan itirazdan dolayi reddedildi. IBA tüzügünde yer alan 28.4’üncü maddeye göre, kurulda bir pozisyon için tek aday olmasi halinde, aday oy birligiyle seçilmis sayildi.

Boks Bagimsiz Dürüstlük Birimine (BIIU) bagli Geçici Aday Birimi, cuma günü bir açiklama yaparak, diger aday Hollandali Boris van der Vorst’ün adaylik sürecinde uygunsuzluklar tespit edildigini ve olaganüstü genel kurulda yarisamayacagini bildirmisti. Boris van der Vorst’un karari Uluslararasi Spor Tahkim Mahkemesine (CAS) tasimasi nedeniyle dün yapilmasi gereken baskanlik seçimi bir gün ertelenmisti.

Kongrenin ikinci gününde ayrica, yönetim kurulu bagimsiz direktörlerinin seçimi de yapildi.

Kurul, baskan dahil 18 direktör, 5 konfederasyon baskani, 2 sporcu komitesi temsilcisi ve 10 bagimsiz direktörden olusmakta olup, kongrede asagidaki bagimsiz direktörler seçildi:

Elise Seignolle (ABD)

Inci Dlamini (Eswatini)

Belhaj Abdeljaouad (Fas)

Kristy Harris (Avustralya)

Zsuzsanna Toth (Macaristan)

Marta Forcen Celaya (Ispanya)

Volodymyr Prodyvus (Ukrayna)

Yusuf El Kazim (Katar)

Jinquiang Zhou (CHN)

Dian Gomez (Sri Lanka)

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.