Sehit Piyade Er Selman Güler'e Son Görev

Pençe-Kilit Operasyonu’nda Kuzey Irak’ta araziye yerlestirilen el yapimi patlayicinin (EYP) infilak etmesi sonucu sehit olan Piyade Sözlesmeli Er Selman Güler memleketi Gümüshane’nin Kelkit ilçesinde düzenlenen cenaze töreninin ardindan son yolculuguna ugurlandi.

Sehit Piyade Er Selman Güler'e Son Görev
Pençe-Kilit Operasyonu kapsaminda Kuzey Irak’ta yürütülen operasyonlarda, araziye yerlestirilen el yapimi patlayicinin (EYP) infilak etmesi sonucu sehit olan Piyade Sözlesmeli Er Selman Güler’in naasi askeri uçakla gece saatlerinde Erzincan Yildirim Akbulut Havalimanina getirildi.

Havalimaninda kent protokolü ve askeri erkanin katilimlariyla ugurlama töreni düzenlendi.

Ugurlama töreninin ardindan sehidin cenazesi topraga verilmek üzere Erzincan’dan Gümüshane’nin Kelkit ilçesine karayoluyla gönderildi. Gözyaslari içinde Kelkit ilçesi Küçük Camii önüne getirilen Sehit Piyade Sözlesmeli Er Selman Güler için cenaze töreni düzenlendi.

Cenaze törenine Çevre, Sehircilik ve Iklim Degisikligi Bakan Yardimcisi Hasan Suver, Erzincan 3. Ordu Komutani Korg. Yavuz Türkgenci, kent protokolü, sehit yakinlari ve Kelkitli vatandaslar katildi.

Cenaze namazinin kilinmasinin ardindan, sehidin annesi, kardesleri ve yakinlari sehidin tabutuna sarilarak gözyasi dökerken, 2019 yilinda Diyarbakir’in Dicle ilçesinde özel harekat polislerini tasiyan zirhli aracin devrilmesi sonucu agir yaralanan ve kaldirildigi hastanede sehit olan Akin Çelebi’nin annesi Rukiye Çelebi, sehit Sözlesmeli Er Selman Güler’in tabutuna sarilarak ‘Benim de oglum sehit, gittigin yerde ona da selam söyle’ diyerek gözyasi döktü.

Törenin ardindan sehidin cenazesi Kelkit ilçesi Baspinar Köyü aile kabristanligina defnedildi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.