Kamp Atesi Etrafinda Bulustular

Antalya’da Muratpasa Belediyesi’nin düzenlendigi 3. Çevre Festivali’nde, Baskan Ümit Uysal ve esi Ümran Uysal, geceyi festival alani Adalya Vakfi Engelsiz Kafe’de kamp yaparak geçiren izcilerle kamp atesi etrafinda bir araya geldi.

Kamp Atesi Etrafinda Bulustular
Muratpasa Belediyesi’nin bu yil 3’üncüsünün düzenledigi Muratpasa Çevre Festivali, falez sahil bandinda yer alan Adalya Vakfi Engelsiz Kafe Yasam Alani’nda devam ediyor. Festivalde ikinci gün, gün boyu devam etkinliklerle geride kaldi.

Festivalde aksam saatlerinde metal, plastik sise ve bidon gibi çöpe atilmis malzemelerden ürettikleri enstrümanlar ile müzik yapan Fungistanbul sahne aldi. Grubun konseri öncesi, Antalya’nin Finike ilçesinde mermer ve tasocaklarina karsi verdikleri mücadeleyle taninan ve 9 Mayis 2017’de evlerinde öldürülen Aysin-Ali Ulvi Büyüknohutçu çiftinin davasini takip etmek için olusturulan Büyüknohutçu Dostlari grubu sürece iliskin degerlendirme yapti.

Degerlendirmede, geçen hafta iki gün devam eden bir anma programi gerçeklestirildigi belirtilirken “Onlara destek çikmak ve Anayasa Mahkemesi de dahil davanin pesini birakmamak için söz verdik. Insanlarin davaya çiktigini görünce Ali Ulvi Büyüknohutçu’nun 90 yasindaki annesi, ‘Bu dava adaletle sonuçlanan kadar ölmeyecegim’ dedi” ifadelerine yer verildi.

Baskan Uysal ise Büyüknohutçu çiftinin dostu oldugunu belirterek menfur olay yasanmadan birkaç önce bir araya geldiklerini ve Ali Ulvi Büyüknohutçu’nun içinde bulundugu mücadeleyi sartlari anlattigini söyledi.

Baskan Uysal, “Biz onlari çok iyi insanlar, bu dünyada olup biten kötü seylerin olup bitmemesi için yasamini tehlikeye atan, yasamini bu ugurda yitirmis insanlar olarak aniyor ve hatirliyoruz. Ruhlari sad olsun” diye konustu.

Konusmanin ardindan etkinlik Fungistanbul konseriyle devam etti. Konser sonrasi Baskan Uysal ve esi Ümran Uysal, geceyi festival alani Adalya Vakfi Engelsiz Kafe’de kamp yaparak geçiren izcilerle kamp atesi etrafinda bir araya geldi. Baskan Uysal ve esi bir süre izcilerle sohbet etti.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.