Elazig, Kadin Eliyle Güzellesiyor

Elazig Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlügü kadin ekipleri tarafindan kaldirim, sokak ve refüjlerine çiçek dikimi gerçeklestiriliyor. Kadin eliyle güzellesen kent, baharla birlikte rengarenk bir görünümü kavusuyor.

Elazig, Kadin Eliyle Güzellesiyor
Havalarin isinmasiyla birlikle Elazig Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlügü kent genelinde çalismalarina hiz verdi. Bu çerçevede olusturulan kadin ekipleri, merkezde bulunan refüj, kavsak ve bulvarlara mevsim sartlarina uygun begonya çiçegi dikimi gerçeklestiriyor. Sabahin erken saatlerinde ise baslayan kadinlar, daha güzel bir Elazig için büyük emek sarfediyor. Kadin eliyle güzellesen kent, baharla birlikte farkli bir görünümü kavusuyor.

“Kadin elinin degdigi her yer cennet olur”

Çiçek diktiklerini belirten Nurcan Hulagü, “Etraf güzel ve temiz olsun diye ugrasiyoruz. Sabah saat 07.00 de baslayip aksam saat 17.00’a kadar çalisiyoruz. Kadin elinin degdigi her yer cennet olur. Gülleri kaziyoruz, çiçek ekiyoruz ve çocuklarimizi okutmak için eslerimize yardimci oluyoruz. 4-5 yildir böyle çalisiyorum. Baharin gelmesiyle Elazig’da bulunan yesil alanlar güzel olsun diye katkida bulunuyoruz” dedi."Yurdumuz güzel ve neseli olsun diye çalisiyoruz"

Çocuklarina yardimci olmak için çalistigini aktaran Gülay Agirtas, “Çiçek ekiyoruz, çalisiyoruz. Sabah saat 07.00 de baslayip aksam saat 17.00’a kadar çalisiyoruz. Elazig yesillik olsun diye etraf güzel görünsün diye çalisiyoruz. Kadin elinin degdigi her sey güzellesiyor. Bizde bunun için çabaliyoruz. Yurdumuz güzel ve neseli olsun diye çalisiyoruz. 9 tane çocugum var. Onlara yardim olsun diye çalisiyorum” seklinde konustu.

Hayriye Çevik ise "Çevrenin güzel olmasi için çiçek dikiyoruz. Güzel ve daha düzenli bir sehir olmasi için ugrasiyoruz. Elimizden geldigi kadar yapiyoruz. Sabah saat 07.00 de baslayip aksam saat 17.00’a kadar çalisiyoruz. Ev ekonomisine katkida bulunuyoruz" diye konustu.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.