Karatay Belediyesinden Agaç Dikme Etkinligi

Konya’nin merkez Karatay Ilçe Belediyesi, “Daha Yesil Bir Karatay” hedefiyle fidan dikme etkinligi düzenledi.

Karatay Belediyesinden Agaç Dikme Etkinligi
Karatay genelinde agaçlandirma ve yesillendirme çalismalarini sürdüren Karatay Belediyesi, Saracoglu Mahallesinde fidan dikme etkinligi düzenledi.

Etkinlik çerçevesinde Park ve Bahçeler Müdürlügü ekipleri tarafindan Saracoglu Mahallesinde hazirlanan 52 bin metrekarelik agaçlandirma alaninda Igde, Akasya, Sofora, Disbudak, Katalpa, Dut ve Süs Elmasi gibi agaç ile fidanlar toprakla bulusturuldu. Karatay Belediye Baskani Hasan Kilca da, Karatay’da agaçlandirma ve yesillendirme seferberligi çerçevesinde düzenlenen söz konusu etkinlige Karatay Izzet Bezirci Ilkögretim Okulu ögrenci ve ögretmenleriyle birlikte katildi.

Bir süre ögrenci ve ögretmenlerle sohbet eden ve ögrencilere fidan dikmenin öneminden bahseden Baskan Hasan Kilca, daha sonra fidanlari ögrencilerle birlikte toprakla bulusturdu.

“Gelecek nesillere birakilacak en kiymetli hazine yesil bir dünyadir”

Gelecek nesillere birakilacak en kiymetli hazinenin güzel ve yesil bir dünya oldugunu ifade eden Karatay Belediye Baskani Hasan Kilca, 52 bin metrekarelik bir alanda binin üzerinde fidan dikerek ilçedeki yesillendirme seferberliklerine bir katki sunduklarini ifade etti.

Baskan Hasan Kilca; “Karatayimizi yesillendirmeye devam ediyoruz. Kisi basina düsen yesil alan miktarini ne kadar artirirsak gelecek nesillere de yesil ve güzel bir ilçe emanet etmis olacagiz. 52 bin metrekarelik bir alana binin üzerinde agalarimizi ve fidanlarimizi toprakla bulusturduk. Bu agaçlari ögrencilerimizle birlikte dikerek çocuklarimizin da agaç sevgisi kazanmasina destek olduk. Burasi daha önce tamamen molozlarla kapliydi ve öncelikle molozlari temizledik. Simdi de burayi fidanlarla süslüyoruz. Gelecegimize birakacagimiz en güzel miras; hemsehrilerimizin rahat bir sekilde yasayabilecekleri tertemiz ve yemyesil bir dünyadir. Karatay Belediyesi olarak bu hedefle yarinlarimiza yatirim yapiyor; çevremizi ve dogamizi korumaya yönelik çalismalar gerçeklestiriyoruz. Yaptigimiz etkinliklerle ilçemizi hep birlikte yesillendirecegiz ve her bir fidanla da yarinlarimiza nefes olacagiz insallah” dedi.

Karatay Izzet Bezirci Ilkögretim Okulu Müdürü Hüseyin Senol Dogru, yasanabilir bir dünya ve çok daha yesil bir Karatay için ögrencilerle birlikte fidan diktiklerini ifade ederek etkinlik dolayisiyla Karatay Belediyesine tesekkür ederken; ögrenciler ise, fidan diktikleri ve dogaya destek olduklari için çok mutlu olduklarini ifade etti.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.