Türkiye'den flaş Ukrayna çağrısı!

Rusya-Ukrayna krizi devam ederken Türkiye'den de konuya ilişkin bir son dakika çağrısı geldi. Dışişleri Bakanlığı, Türk vatandaşlarına yönelik seyahat uyarısında bulundu. Çağrıda, "Vatandaşlarımızın Ukrayna’nın doğu sınırındaki bölgelerine mecbur kalmadıkça seyahat etmekten imtina etmeleri tavsiye edilmektedir" ifadeleri kullanıldı.

Türkiye'den flaş Ukrayna çağrısı!
Türkiye'den flaş Ukrayna çağrısı!
Rusya-Ukrayna krizi devam ederken Türkiye'den de konuya ilişkin bir son dakika çağrısı geldi. Dışişleri Bakanlığı'nca, güvenlik durumu nedeniyle Ukrayna'nın doğu sınırındaki bölgelerine mecbur kalmadıkça seyahat edilmemesi gerektiği bildirildi.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, 'Ukrayna'daki güvenlik durumu ülkemizce yakından takip edilmektedir. Bu çerçevede, vatandaşlarımızın Ukrayna'nın doğu sınırındaki bölgelerine mecbur kalmadıkça seyahat etmekten imtina etmeleri tavsiye edilmektedir. Vatandaşlarımızın şahsi güvenlikleri için mümkün olan tüm tedbirleri almaları ve mecburi seyahatleri öncesinde Kiev Büyükelçiliğimiz ile temas etmeleri önerilmektedir. Acil durumlarda Kiev Büyükelçiliğimiz (+380632114765; +380632557748) ve Bakanlığımız Konsolosluk Çağrı Merkezi (0312 292 2929) ile irtibata geçilmesi mümkündür' denildi.