Devre Mülk Dolandiricilari Tutuklandi

Yalova’da baskalarina ait devre mülklerin bilgilerini çalip, baska kisilere satan 4 kisi polis ekiplerinin basarili operasyonu sonucu yakalandi.

Devre Mülk Dolandiricilari Tutuklandi
Yalova’da devre mülk ve termal otellerde hak sahibi olan müsterilerin bilgilerini çalarak ve geçmis yillarda devre mülk satisi yapan gerçek gayrimenkul firmalarinda çalisip istifa eden ve daha sonra bu bilgilerle vatandaslari dolandiran süphelileri yakalamak için Asayis Sube Müdürlügü Dolandiricilik Büro Amirligi ekipleri harekete geçti.

Süphelilerin en son Mudanya ilçesinde bulunan müstekileri arayarak gayrimenkul firmasindan aradiklarini söyleyerek müstekilerin Yalova ilindeki termal tesislerde bulunan devre mülklerini satin almak istediklerini söyleyerek ikna etmeleri üzerine Mudanya ilçesinde bulustular. Her iki müstekiden masraf adi altinda ayri ayri toplamda 134 bin lira parayi Nilüfer ilçesinde bulunan bankalardan kredi çektirdikleri ögrenildi.

Yapilan çalismalar sonucu dört süpheli M.A(23), U.A(23), H.S(20), Ö.O(21) tespit edilerek, baska bir sahsin üzerine kiraladiklari araç ile gözaltina alindi.

Emniyette islemleri tamamlanan süpheliler daha sonra adliyeye sevk edildi. Adliyede hakim karsisina çikan süpheliler tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.