Kanser Tarama Araci Lapseki'de

01-31 Ekim Ayi Meme Kanseri Bilinçlendirme ve Farkindalik Ayi dolayisiyla Lapseki Toplum Sagligi Merkezi tarafindan Lapseki Devlet Hastanesi bahçesinde bir ay saglik taramasi yapiliyor.

Kanser Tarama Araci Lapseki'de
Saglik Bakanligi tarafindan bu ayda çesitli faaliyetler düzenlenirken, Lapseki Toplum Sagligi Merkezinde Devlet Hastanesi önünde bir ay boyunca köy köy saglik taramasi yapiliyor.

Lapseki Devlet Hastanesi bahçesinde baslanan saglik taramasina katilan kadinlara toplum sagliginda görevli hemsireler tarafindan pembe kurdele takilarak çiçek verildi.

Lapseki Toplum Sagligi Ilçe Saglik Müdürü Dr. Ufuk Ilter Güney, "Kanser tarama araci bir ay boyunca Lapseki’de kalacak. Hafta içi her gün hem köylerimizden hem de ilçe merkezinden kadinlarimiz kanser taramasi özellikle de meme kanseri taramasi için buraya servislerle tasinacak, burada mamografileri yani ne gerekirse yapilacak. Bize ayrica telefonla ulasanlara yardimci oluyoruz. Meme kanseri kadinlarda en sik görülen kanser türü. Eskiden akciger kanseriydi ancak simdi her 8 kadindan biri her 100 erkekten biri meme kanserine yakalanabiliyor. Biz de bu yüzden Saglik Bakanligimiz tarafindan baslatilan saglik taramalarini gerçeklestiriyoruz, vatandaslarimizi bu saglik taramasina bekliyoruz" dedi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.
GÜNÜN ÇOK İZLENEN VİDEOLARI