Barista Olmak Isteyen KO-MEK'e

Yeni egitim ögretim dönemine 19 Eylül’de kapilarini açan KO-MEK, barista egitimine yeni kursiyerler ile basladi.

Barista Olmak Isteyen KO-MEK'e
Kocaeli Büyüksehir Belediyesi Meslek ve Sanat Egitim Kurslari (KO-MEK), yeni egitim dönemine 19 Eylül Pazartesi günü basladi.

KO-MEK, yeni egitim döneminde Kocaeli’nin 12 ilçesinde 43 kurs merkezinde hizmet verecek. Yeni dönemde özellikle istihdam alaninda egitim almak isteyenler için birçok farkli bransta egitim vermeye hazirlanan KO-MEK istihdama katki saglamaya devam ediyor. KO-MEK, yeni egitim döneminde özellikle yeniledigi teknolojik alt yapisiyla istihdam branslarinda kursiyerlerine en verimli egitimi vermek için altyapisini güncelledi. Altyapisi uygun kurslarda barista egitimine uygun teçhizatlarla donatip son teknoloji araçlarla egitimlerine devam eden KO-MEK, USTAM projesi ile Gebze kurs merkezinde ilk kursiyerlerine kapilarini açti.

KO-MEK, Gebze kurs merkezinde USTAM Projesi öncülügünde açilan barista egitimi ile yiyecek içecek hizmetleri alaninda faaliyet gösteren is yerlerinin kalifiye eleman ihtiyaçlarini karsilamak için en iyi barista ustalarini yetistiriyor. Özellikle kendi isini açmak isteyen ya da bu alanda en iyisi olmak isteyenlerin tercihi olan barista egitimi usta eller esliginde devam ediyor. Günümüzde bir kafede olmasi gereken bütün teçhizati egitim alaninda bulunduran KO-MEK, kursiyerleri ile birlikte bol bol pratik yaparak egitimleri gerçeklestiriyor.

"Ablamla birlikte geliyoruz"

KO-MEK’te olmaktan mutu oldugunu söyleyen kursiyer Eda Nur Sen, "Burada çok güzel bilgiler ögreniyoruz. Severek yaptigimiz için her sey kolay geliyor. Buraya ablamla birlikte geliyoruz. Yaptigim kahveleri büyük bir titizlikle süsleyerek en güzelini yapmaya çalisiyorum" dedi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.