Dronelar Türkiye'yi Tanitmak Için Yükseliyor

Cumhurbaskanligi Iletisim Baskan Yardimcisi Çagatay Özdemir:'Bu projenin, bu dönemde gerçeklestiriliyor olmasi bizim açimizdan çok kiymetli. Zira Türkiye'nin tanitimi, Türkiye'nin yurt disindaki tanitim stratejilerine katkisi anlaminda önemli bir yerde görüyoruz bu projeyi'

Cumhurbaskanligi Iletisim Baskanligi tarafindan düzenlenen Türkiye Drone Festivali'nde, 12 profesyonel FPV Drone pilotu, Türkiye'nin 12 sehrinde tarihi, dogal ve kültürel güzellikleri görüntüleyecek.

Türkiye Drone Festivali'nin tanitim toplantisi Sarayburnu Limani Le Vapeaur Magipue restoranda gerçeklestirildi.

Toplantida konusan Cumhurbaskanligi Iletisim Baskan Yardimcisi Çagatay Özdemir, söz konusu projenin çok kiymetli oldugunu belirterek, "Bu proje bizim için çok kiymetli bir proje. Geçen sene aslinda bu projeyi planlamayi düsünmüstük ancak pandemi ve hepimizi mustarip eden sartlardan mütevellit ancak bu dönemde yapmak nasip oldu." dedi.

Özdemir, projenin Türkiye'nin turistik alanlarinin tanitilmasina önemli katki saglayacagini ifade ederek "Bu projenin, bu dönemde gerçeklestiriliyor olmasi bizim açimizdan çok kiymetli. Zira Türkiye'nin tanitimi, Türkiye'nin yurt disindaki tanitim stratejilerine katkisi anlaminda önemli bir yerde görüyoruz bu projeyi." diye konustu.

28 Agustos'ta sona erecek festivalde, dünyanin dört bir yanindan profesyonel FPV Drone pilotlari, Türkiye'nin önemli destinasyonlarini tanitmak amaciyla birbiriyle yarisacak.

Yarismaci pilotlar, Antalya, Mugla, Van, Istanbul, Mardin, Hatay, Adiyaman, Nevsehir, Sanliurfa, Denizli, Sivas ve Izmir olmak üzere 12 sehirde tarih, inanç, su ve saglik kategorilerinde, Türkiye'nin zenginliklerini FPV Drone'larla görüntüleyecek.

Festival kapsaminda, Ingiltere'den Luke Bannister, ABD'den Ian Rinefort ve Reme Raul Morales, Fransa'dan Colas Feuillie , Antoine Gaetano ve Vladimir Metivier, Isviçre'den Ivan Surikov, Ispanya'dan Sergi Hernandez Lopez, Türkiye'den Oguz Albayrak, Cumhur Büyüktas, Berkay Efe ve Burak Altiparmak olmak üzere, dünyaca ünlü 12 profesyonel FPV Drone pilotu, Türkiye'nin tarihi, dogal ve kültürel güzelliklerini en iyi açilardan ve en güzel perspektifle çekebilmek için yarisacak.

FPV Drone tarafindan çekilen görüntüler, 20-25 Eylül'de "turkdronefest.com" sitesinde yayinlanacak. En iyi video, bu tarihler arasinda yarismanin internet sitesi üzerinden yapilacak halk oylamasiyla belirlenecek. Türkiye Drone Festivali'nin ödül töreni 30 Eylül'de düzenlenecek.

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.