Mahalleliden 'Uyusturucuya Hayir' Eylemi

Izmir'in Konak ilçesinde uyusturucudan ölümlerin yasandigini savunan mahalleli "uyusturucuya hayir" eylemi yapti.

Ege Mahallesi'nde geçen hafta bir kisinin uyusturucudan ölmesi üzerine toplanan vatandaslar, "uyusturucuya hayir" slogani atti.

Kadin ve çocuklarin da bulundugu grup adina açiklama yapan, Izmir Romanlar Sosyal Yardimlasma ve Dayanisma Dernegi (IZROMDER) Baskani Abdullah Cistir, aynaya bakarak kendileriyle yüzlesmeleri gerektigini söyledi.

Uyusturucuyla mücadelede mahallelerde istihdamla ilgili çalismalari görmek istedigini ifade eden Cistir, "Kimisi bu isi çaresizlikten kimisi ise aliskanliktan yapiyor. Biz devletimize sesleniyor ve bizi çaresiz birakmayin diyoruz. Diger taraftan da çare sensin, çare sensin, çare sensin diyorum size arkadaslar." diye konustu.

Üç yil önce uyusturucu kullanmaktan oglu Nadir'i kaybeden CHP Konak Belediye Meclis Üyesi Ali Yangir da egitimsizligin ve fakirligin engel olmadigini kaderlerinin olmamasi gerektigini savundu.

"Yiyecegimiz bir lokma ekmek" diyen Yangir, "Hiçbir seyden korkmamaliyiz. Bizim çocuklarimizin uyusturucudan ölmesi kader degil. Biz helal ekmem yiyelim. Az olsun öz olsun." ifadesini kullandi.

Mahalle Muhtari Özer Kaleli'de 7 yil önce uyusturucu kullandigi için oglunu kaybettigini ve uyusturucu kullanimi ve satisiyla her zaman mücadele ettigini belirtti.

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.