Ögrencilerin LGS Basarisi

Bahçesehir Koleji Kocaeli Kampüsü 8. sinif ögrencileri, katildiklari LGS sinavinda önemli basari elde etti.

Ögrencilerin LGS Basarisi
6 Haziran’da gerçeklestirilen ve yaklasik 1 milyonun üzerinde ögrencinin girdigi LGS sinavinin sonuçlari 30 Haziran’da açiklandi. Türkiye geneli sonuçlarina göre Bahçesehir Koleji Kocaeli Kampüsü, yüzde 0,5’lik dilimde 6 ögrenci, yüzde 1’lik dilimde 7 ögrenci, yüzde 2’lik dilimde 12 ögrenci, yüzde 3’lük dilimde 19 ögrenci, yüzde 5’lik dilimde 29 ögrenci, yüzde 10’luk dilimde 46 ögrencisinin yer almasini sagladi.

"Eksikliklerini giderme olanagi sunuyoruz"

Konu ile ilgili açiklamalarda bulunan Bahçesehir Koleji Kocaeli Kampüs Müdürü Mahmut Kalci, "Egitimimizde uyguladigimiz kisiye özgü ögretim modelini, ulusal sinavlara hazirlik asamasinda da yapay zeka teknolojilerinden yararlanarak Metodbox ile uyguluyoruz. Ulusal sinavlara tam hazirlik sistemimiz çerçevesinde LGS ve YKS’de her yil çok basarili sonuçlar elde ediyoruz. Dijital egitimimiz, tecrübemizi en iyi sekilde aktarabilmek için kullandigimiz en önemli araçlarimizdan biri. Tüm Bahçesehir Kolejlerinde es zamanli olarak uygulanan "Ulusal Sinavlara Hazirlik Sistemi" ile ögrencilerimiz 5. siniftan itibaren düzenli olarak liseye geçis sinavina yönelik deneme sinavlarina katilir. Ögrencilerin deneme sinavlarindaki sonuçlari üzerinden eksikleri tespit edilerek gerekli çalismalar yapilir. Ulusal sinavlara hazirlik sürecinde izledigimiz yöntemler, yapay zeka teknolojisinden yararlanarak kurguladigimiz dijital egitimimizin de önemli unsurlarindan biri. Yapay zeka tabanli kisiye özgü ögrenme platformumuz Metodbox ile sinavlara hazirlanan ögrencilerimize etkin ölçme degerlendirme araçlari ve bu dogrultuda kazanim eksikliklerini giderme olanagi sunuyoruz" dedi."Destek olmaya devam edecegiz"

Metodbox’ta yer alan dijital soru bankasinin, 7, 8 ve 12. sinif düzeylerindeki ögrencilere kazanim eksikliklerini tamamlama ve tam ögrenmeyi saglama olanagi sundugunu kaydeden Kalci, "Böylece egitimimizde uyguladigimiz kisiye özgü ögretim modelini, ulusal sinavlara hazirlik asamasinda da yapay zeka teknolojilerinden yararlanarak Metodbox ile uyguluyoruz. Böylece ögrencilerimize hedefe yönelik hazirlik yapma ve hedeflerine olan uzakliklarini yakindan takip edebilme olanagi sunuyoruz. Kurum olarak tüm bunlari yaparken çocuklarimizin sosyal aktivitelerden geri kalmamasini ve çok yönlü gelismelerini saglamayi da kendimize ilke edinmis bulunmaktayiz. Evet, bir sinav gerçegi var ama biz bu gerçegin ögrencilerimiz için kaygiya dönüsmemesi adina elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalisiyoruz. Simdi ögrencilerimizi yogun bir dönem bekliyor. Sira sinavda gösterdikleri basarilari yerinde tercihlerle taçlandirmaya geldi. Bu süreçte de onlara destek olmaya devam edecegiz. Basarida emegi geçen sevgili ögrencilerimize, velilerimize ve degerli ögretmenlerimize ayri ayri tesekkür ediyorum" ifadelerini kullandi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.