Kemer, Ekoturizm Ödülüne Layik Görüldü

Kemer Belediyesi, Uluslararasi Ekoturizm ve Sürdürülebilir Turizm Dernegi’nin düzenledigi “Ekoturizm Ödülleri” organizasyonunda ödüle layik görüldü.

Kemer, Ekoturizm Ödülüne Layik Görüldü
Kemer Belediyesi, “Best Ecological Destination” kategorilerinde yapilan basvuruyu degerlendiren dernek, 100’e yakin ülkeden bine yakin aday içerisinden, dünya genelindeki en iyi Eko dostu Ekoturizm ödülü aldi.

Kemer Belediye Baskani Necati Topaloglu, konuyla ilgili yaptigi açiklamada, Kemer Belediyesinin ekoturizme yaptigi katkilardan dolayi ödül almasini sevinçle karsiladiklarini söyledi.

Eko dostu olarak her zaman çevreye karsi duyarli bir belediye olduklarina vurgu yapan Baskan Topaloglu, “Belediye olarak Türkiye’nin en önemli turizm merkezleri arasinda yer alan Kemer’de her zaman eko turizme önem verdik. Ekoturizm ve sürdürülebilir turizmin yayginlastirilmasi adina çalismalarimiz devam edecek” diye konustu.Amerika’da 1990 yilinda kurulan, 206 ülkede üyesi olan, 55 ayri destinasyonda temsilci baskani bulunan dünyanin en genis kapsamli uluslararasi Ekoturizm Dernegi, Kemer Belediyesinin kazandigi ödülü, 30’a yakin büyükelçi, bine yakin Ekoturizm profesyoneli, yurt içi ve yurt disi medya mensuplari, dünyaca ünlü sosyal medya fenomenlerinin ve özel davetlilerin katilacagi ödül töreninde verecek.

Ödül töreninin, 28 Temmuz tarihinde yapilacagi belirtildi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.