Gazeteci Özpolat'a Plaket

Malatya Büyüksehir Belediye Baskan Danismani ve GAP Gazeteciler Birligi Genel Baskan Vekili Hamit Özpolat’a, Ipekyolu Kamu Diplomasisi ve Ekonomik Isbirligi Teskilati tarafindan ödül verildi.

Gazeteci Özpolat'a Plaket
Ipekyolu Kamu Diplomasisi ve Ekonomik Isbirligi Teskilati tarafindan Gazeteci Hamit Özpolat’a Karabag Zaferine ve Azerbaycan -Türkiye Iliskilerine verdigi destekten dolayi plaket verildi.

Ipekyolu Kamu Diplomasisi ve Ekonomik Isbirligi Teskilati Baskani Gazeteci Seyfullah Türksoy’un baskanliginda Azerbaycan’in yillardir isgal altindaki Karabag topraklarini Türkiye Cumhuriyeti devletinin büyük destegiyle özgürlügüne kavusmasi münasebetiyle düzenledigi zafer gecesinde Malatya Büyüksehir Belediye Baskan Danismani ve GAP Gazeteciler Birligi Genel Baskan Vekili Hamit Özpolat’a, yillardir isgal altindaki Karabag topraklarinin hakli davasina destek vermesinden dolayi ödüle görüldü.

ATEV Baskani Tenzile Rüstemhanli’nin taktim ettigi gecede Özpolat ödülünü aldi.

Özpolat yaptigi açiklamada, “Görüyorsunuz bugün bu salonda yürekleri Karabag için atan kardeslerimiz var. Üstelik tüm Türk yurtlarindan. Salona gelen gazilerimizin basi dik ve onurlu duruslari bizim ne kadar güçlü ve hakli oldugumuzun gurur timsali oldugunu gösterdiler. Gazilerimizin ve sehitlerimizin huzurunda saygiyla ve sükranla egiliyorum” dedi.

Özpolat, “Çok sükür bugün dünden daha güçlü olan Azerbaycan silahli kuvvetleri ve kardes Türk ordusunun da güçlü destegiyle azatligini ilan etti ve isgalci Ermeni ordusunu bozguna ugratarak, Karabag topraklarindan söküp attilar. Yasasin özgür Karabag. Yasasin Türkiye Azerbaycan kardesligi” ifadelerini kullandi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.