Atatürk Üniversitesi Ev Sahipliginde 'Yogun Bakima Güncel Bakis' Konulu Sempozyum Düzenlendi

Atatürk Üniversitesi Tip Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dali tarafindan “Yogun Bakima Güncel Bakis” konulu e-sempozyum düzenlendi.

Atatürk Üniversitesi Ev Sahipliginde 'Yogun Bakima Güncel Bakis' Konulu Sempozyum Düzenlendi
Toplam 280 bilim insaninin katildigi “Yogun Bakima Güncel Bakis” konulu sempozyumda; toplam 3 panel, 6 konusmadan olusan bilimsel program ile Covid-19 pandemisi ve yogun bakimdaki güncel konulara isik tutuldu.

Güncel Literatürün Eslik Ettigi Bilimsel Bir Ortam Olustu

Yurt içinden 10 farkli üniversiteden sempozyuma katilimin saglandigini aktaran Atatürk Üniversitesi Ögretim Üyesi ve Sempozyum Baskani Doç. Dr. Özgür Özmen: “Alaninda uzman akademisyenlerin degerli katkilari ile gerçeklestirdigimiz e-sempozyumla genç meslektaslarimizin faydalandigi ve deneyimlerin paylasildigi, ayni zamanda güncel literatürün eslik ettigi bir bilimsel ortam olustu” dedi.

Toplantida konusma yapan Türk Anesteziyoloji ve Reanimasyon Dernegi Karadeniz Subesi Baskani, Atatürk Üniversitesi Tip Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dali Ögretim Üyesi Prof. Dr. Canan Atalay ise: “Yogun bakim çalisanlari için en önemli husus ekip ruhu olusturabilmek ve ekip olabilmektir. Covid-19 pandemisi süresince yogun bakim çalisanlari bu ruhu fazlasiyla ortaya çikarmistir. Sonuç; muhtesem geri dönüsler, mutluluk gözyaslari olmustur. Bazen de tüm çabalara ragmen hepimize hayati ertelememe dersi veren, yakinlarimiza ve sevdiklerimize seni seviyorum, senden önemli bir sey yok kelimesini esirgemememizi vurgulayan hüzünlü anlar da yasamisizdir. Bu duygular esliginde tüm yogun bakim çalisanlarina minnetlerimi sunuyorum” seklinde konustu.

Sempozyum ile Konuya Bilimsel Katki Sunuldu

Türk Yogun Bakim Dernegi Baskani Prof. Dr. Oktay Demirkan; Covid-19 pandemisi ve yogun bakim uygulamalarindan bahsettigi konusmasinda oldukça verimli geçen ve alana yönelik bilimsel katki sunan sempozyumda emegi geçen herkese tesekkür ederek çalismalarinda basarilar diledi.

Birçok önemli konu basliginin konusuldugu ve insanlarin yardima en çok ihtiyaç duydugu yerlerin basinda gelen yogun bakimlarin güncel bir bakisla ele alindigi sempozyum, zaman içerisinde izlenebilmesi için kayit altina alindi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.