Binlerce Kamp Ve Karavan Tutkunu Izmir'de Bulustu

Izmir'in Urla ilçesi 3 gün boyunca Kamp Karavan Outdoor Festivali'nin katilimcilarini agirladi.

Yaklasik 20 bin kisinin katildigi 65 bin metrekarelik kamp alaninda keyifli, eglendirici, egitici, ögretici etkinlikler düzenlendi.

Urla Kamp Karavan Outdoor Festivali'nde, amatör ve profesyonel kampçilar için kamp malzemeleri, ekipman ve aksesuarlarinin satis ve kiralama hizmeti veren firmalar stant açti.

SNS Fuarcilik Sorumlu Müdürü Saruhan Simsaroglu, AA muhabirine, özellikle yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salginiyla karavanlara ilginin arttigini söyledi.

Toplu etkinliklere ara verildigi dönemde böyle bir festival projesi fikrinin ortaya çiktigini belirten Simsaroglu, "Türkiye'de genel ortalamaya baktigimiz zaman Avrupa'ya ya da Amerika'ya göre karavan, outdoor yasam oldukça geride. Buradan yola çikarak özellikle outdoor karavan sektörünün kapali fuar alanlarinda degil de kullanildigi alanlarda bir proje üretmek istedik. O yüzden Urla'da dogada olmayi seçtik." dedi.

Simsaroglu, sektörün öncülerinden 85 civarinda firmanin festivalde yer aldigini anlatti.

Ziyaretçilerin ürünleri taniyabildigi, bilgi alabildigi, deneyimlerini diger dogaseverlerle paylasabildigi bir ortam olustugunu dile getiren Simsaroglu, "Çikis noktamiz buydu. Çünkü outdoor yasam deneyimleyerek ögrenilmesi çok zor bir sey. Deneyimlemis kisilerden dinlemek daha dogru bir yola sokabiliyor." diye konustu.

Simsaroglu, festivali gelecek yillarda da sürdürmeyi planladiklarini sözlerine ekledi.???????

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.