1,5 Milyon Ankaralinin Trafik Sorununa Nester

Etimesgut Istasyon Caddesi’nin trafik çilesine son verecek alternatif bulvar yapimi hizla ilerliyor.

1,5 Milyon Ankaralinin Trafik Sorununa Nester
Ankara Büyüksehir Belediyesi, Baskent trafiginin kangrene dönen bölgelerinde baslattigi ulasim projelerini sürdürüyor. Büyüksehir Belediye Baskani Mansur Yavas, öncelikli ulasim projeleri arasinda yer alan ve iki etaptan olusan Etimesgut Istasyon Caddesi’nde sürdürülen çalismalar hakkinda sosyal medya hesaplari üzerinden Baskentlileri bilgilendirdi. “Bir sözümüzü daha yerine getirmenin mutlulugunu yasiyoruz” diyen Yavas, 1. etap çalismalarinin planlanan bitis tarihini de söyle paylasti:

Etimesgut ve Sincan basta olmak üzere 1,5 milyon vatandasimizi ilgilendiren sorunun çözümü için çalismalarimiz tüm hiziyla devam ediyor. Birinci etap çalismalarini 30 Agustos’ta bitirmek için gece gündüz çalisiyoruz.”

Etimesgut ve Sincan ilçeleri basta olmak üzere bölgede yasayan vatandaslarin trafik sorununu sonlandiracak projenin Yüksek Hizli Tren (YHT) Eryaman Gari alt geçit ayagindaki çalismalarda yüzde 95 oraninda ilerleme saglanirken, prekast ve korkuluk imalatlari ile asfalt yapim çalismalari sürüyor. Çalismalarin devam ettigi U dönüsü köprüsü ise yüzde 50 oraninda tamamlanirken, 30 Agustos tarihinde U dönüs köprüsü ve YHT Eryaman Gari alt geçidindeki çalismalarin bitirilerek trafige açilmasi planlaniyor.

Istasyon Caddesi’ne alternatif bulvarda 7/24 çalisma

Türk Kizilayi Caddesi’ne yapilacak baglanti köprüsünde de yüzde 35 oraninda ilerleme kaydedilirken, 1682. Cadde’de yer alan baglanti köprüsünde yüzde 20 oraninda çalismalar tamamlandi. Istasyon Caddesi’ne alternatif bulvar yapiminda 7/24 mesaisini sürdüren Fen Isleri Daire Baskanligi ekipleri, demiryolu üst geçit köprüsündeki çalismalarini yüzde 15 oraninda tamamlarken, fore kazik imalatlarina ise devam ediyor.

Elvankent, Sincan ve Etimesgut bölgesini sehir merkezine tasiyan bölgenin en önemli arteri niteligindeki Istasyon Caddesi’ne alternatif yapilan bulvar, 5 kilometre uzunlugunda, 4 demiryolu üst geçit köprüsü ve 1 alt geçitten olusuyor. TCDD Genel Müdürlügü’nden alinan onay sonrasi yapilan protokol kapsaminda tek yön ve 3 serit olarak insa edilen bulvar, demiryolunun kuzeyinden geçiyor.

Büyüksehir Belediyesi Fen Isleri Daire Baskanligi tarafindan projenin tamaminin ise 29 Ekim Cumhuriyet Bayrami’na kadar tamamlanarak hizmete açilmasi hedefleniyor.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.